Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Proteinová tyčinka je skvělý tip na výživnou svačinku na výlety i do práce

Srp 2125 Autor: Komerční sdělení

Někomu stačí tři vydatná jídla denně, dalšímu vyhovují dvě až tři hlavní jídla doplněná o svačiny. Otázkou není, zda je svačinka prospěšná či zbytečná, ale co si k ní dát, aby splňovala nároky na zdravou výživu u osob s vyšší fyzickou aktivitou.

Svačina označuje menší pokrm určený k zahnání hladu mezi hlavními jídly. Chutné proteinové tyčinky představují alternativu k běžným zdravým svačinám typu ovoce, jogurt nebo ořechy. Jejich největší výhodou je, že doplňují bílkoviny na cestách. Ve kterých situacích je nejlepší posvačit kvalitní proteinovou tyčinku?

proteinova tyčinka

Kdy si dát proteinovou tyčinku? Můžete kdykoliv máte chuť. Foto: Herbalife.cz

Když nemáte po ruce vhodné jídlo

I sebestriktnější strávník se může dostat do situace, kdy si nestihne připravit zdravé jídlo, nebo se prostě jen nestíhá najíst. Pro všechny tyto a podobné případy je dobré mít zásobu proteinových tyčinek. Bez jakékoliv přípravy budete mít ihned k dispozici rychlou, výživnou a vydatnou svačinu s bílkovinami a sacharidy, která také obsahuje důležité vitamíny B, které přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

Jako před a potréninkové jídlo

Větší jídlo se před tréninkem obecně nedoporučuje, protože mohou vyvolat žaludeční nevolnost. Vhodnější může být proteinová tyčinka, protože má nižší celkový obsah kalorií, přednostně doplňuje sacharidy a některé bílkoviny, má relativně nízký obsah tuku a obsahuje vlákninu. Po tréninku, jako součást vašeho regeneračního jídelního plánu, sacharidy pomáhají doplnit vyčerpané zásoby glykogenu ve svalech, zatímco bílkoviny podporují růst a udržování svalové hmoty [1].

Svačinka na dlouhé výlety

Proteinové tyčinky jsou skvělé i pro vytrvalostní aktivity, jako je pěší turistika či výlet na kole. Kromě toho, že dodávají kalorie z makroživin a důležité vitamíny B, jsou lehké a snadno se nosí. Můžete je doplnit ovocem a dalšími potravinami a získáte dostatek energie i na náročné outdoorové aktivity.

Najděte si svou ideální proteinovou tyčinku

Vyzkoušejte například proteinové tyčinky Herbalife Nutrition. Jedna tyčinka obsahuje méně než 140 kcal [2]. Vyberte si svou oblíbenou příchuť ze tří variant – čokoládovo-arašídová, vanilkovo-mandlová a citrónová. Tyčinky lze zakoupit v rámci distributorské sítě Herbalife Nutrition.

Reference:

3 Dhillon, J., et al., The Effects of Increased Protein Intake on Fullness: A Meta-Analysis and Its Limitations. J Acad Nutr Diet, 2016. 116(6): p. 968-83.

4 4Leidy, H.J., et al., The role of protein in weight loss and maintenance. The American Journal of Clinical Nutrition, 2015. 101(6): p. 1320S-1329S.

 


[1] Thomas, D.T., K.A. Erdman, and L.M. Burke, American College of Sports Medicine Joint Position Statement. Nutrition and Athletic Performance. Med Sci Sports Exerc, 2016. 48(3): p. 543-68.

[2] Energetická hodnota proteinové tyčinky s příchutí citrónu a citrusů: 139 kcal/ 586 kJ na bar; 398 kcal/1675 kJ na 100 g. Energetická hodnota proteinové tyčinky s vanilkovo-mandlovou příchutí: 137 kcal/ 577 kJ na bar; 391 kcal/1648 kJ na 100 g. Energetická hodnota proteinové tyčinky s příchutí čokolády a arašídů: 139 kcal/ 587 kJ na tyčinku; 398 kcal/1678 kJ na 100 g.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist