Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Čím odměnit koledníky?

Bře 1529 Autor: Redakce

Klasická vařená vejce a bonbony jsou již překonány. Dneska děti chtějí čokoládu, kinder vajíčka a podobné dobroty. Jak ale sladkosti vybírat tak, aby si děti pochutnaly, ale přitom jste neměli pocit, že se cpou nějakou čokoládovou náhražkou v lepším případě ze soji? Vsaďte na léty prověřenou kvalitu!

Přinášíme vám přehled dobrot, které u dětí na Velikonoce rozhodně zabodují.

Kinder vejce

To můžete pořídit v mnoha napodobeninách, včetně netradičních tvarů, jako je medvěd a podobně. Naprostou klasikou je ale Kinder Surprise, tedy vajíčko s dvoubarevnou čokoládou a milým překvapením v podobě hračky uvnitř. Může se jednat o skládačku nebo nějakou postavičku. Ty třeba mohou děti sbírat. Ostatně postavičky jsou nejúspěšnějším sběratelským předmětem všech dob. Kinder vajíčka vyrábí společnosr Ferrero již více než 40 let. Cena vejce je cca 25 Kč.

Vajíčko pro náročné-Tesco finest

velikonoce cokoChcete letos velikonoční koledníky překvapit něčím vskutku originálním? Pak vsaďte na čokoládové vajíčko Tesco finest, které nabízí kombinaci devadesátiprocentní belgické čokolády a smyslné chuti kolumbijské kávy. Ryzí čokoládovou odměnu ocení nejen mlsné jazýčky koledníků, ale i celá vaše rodina. Cena vajíčka: 150 Kč

Lindt-opravdová čokoláda

Už více než 160 let vytvářejí švýcarští mistři čokolády ve společnosti Lindt unikátní tajné receptury pro krásné slavnostní i každodenní okamžiky. Velikonoční sortiment společnosti Lindt, to je atraktivní nabídka oblíbených výrobků ve svěžích sezónních baleních a příchutích.

Typickým a tradičním velikonočním výrobkem Lindt je Lindt Gold Bunny – zlatý čokoládový zajíček z mléčné čokolády s ručně vázanou červenou stužkou s rolničkou. Novým přírůstkem je zlatý čokoládový zajíček z tmavé čokolády. Rozeznáte ho dle tmavě hnědé stužky uvázané kolem krku.

Za tuto čokoládu si sice připlatíte (100 gr zajíček je asi za 100 Kč), ale rozhodně to stojí za to.

Milka-kdo by ji nemiloval?

Milka je naprostou stálicí na našem trhu. Čokoláda není drahá, ale přitom nadchne každého, kdo si nepotrpí na čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Její jemnou chuť milují zejména děti. Milka každý rok přichystá dobroty nejen na Velikonoce, ale myslí i na ostatní svátky, včetně svátku zamilovaných (Svatý Valentýn 14.2.).

Pokud nemáte čas dětem chystat balíčky, kupte již přichystaný. Ostatně balíčky nenabízí jen Milka, ale většina výrobců cukrovinek. Velikonoční můžete koupit nugátové bonboniery Toffifee, ale také třeba Bebe Brumík a podobně.

Na výběr máte i sposutu velikonočních neznačkových cukrovinek

Vždy se ale nezapomeňte podívat na jejich složení. Pokud je čokoládový zajíc nebo vejce podezřele levné, zbystřete, většinou se nejedná o pravou čokoládu, ale o nějakou z čokoládových pochoutek z vekou spoustou náhražek.

haribo vajickaSpolečnost HARIBO si pro toto jarní období připravila rozmanitou edici cukrovinek, která může zpestřit koše koledníků. Roztomilí Zlatí zajíčci HARIBO Goldhäschen v sobě ukrývají chuť originální receptury dobře známých Zlatých medvídků HARIBO. Drobná cukrová pestrobarevná vajíčka s želatinovou náplní HARIBO Dragee Eier jsou plněna různými ovocnými příchutěmi. Pro milovníky čokolády jsou zde vajíčka Bunte Knusper-Eier, která skrývají pod křupavou skořápkou lahodnou náplň z mléčné čokolády. A pravým „sladkým“ poslem jara mohou být sáčky květin HARIBO Flower Power.

Domácí velikonoční perníčky

velikonocni pernicky

Pokud máte čas a chuť, zkuste recept na neuvěřitelně jednoduché perníčky, které se vždy povedou. Navíc jsou hned měkké a pokud je hezky nazdobíte, koledníci budou nadšení. Nezapomeňte přizvat také děti. V tom případě bílkovou polevu obarvěte potravinářskými barvivy! Recept na velikonoční perníčky najdete zde.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist