Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Od teď už nevyhodíte ani jednu ořechovou skořápku!

Říj 1818 Autor: Redakce

Jak moc jsou pro naše tělo prospěšné vlašské ořechy, jistě všichni dobře víme. Co jste ale dělali z jejich skořápkou? Určitě jste je vyhazovali. To je ale veliká škoda, ale jen málo kdo ví, jak moc mohou být pro naše tělo prospěšné právě tyto obyčejné skořápky. Jde totiž o typy našich babiček, které o jejich účincích moc dobře věděli, a proto je nikdy nevyhazovali.

skorapky z vlasskych orechu

Prospěšné skořápky

Říkáte si, že si z vás určitě děláme srandu, kdo by přeci používal i skořápky? Ale věřte, že srandu si z vás opravdu neděláme. Skořápky jsou pro lidské tělo velmi prospěšné, na naše tělo nemají žádný špatný účinek a již od pradávna se používají na léčbu a prevenci nějakých onemocnění. A jak už jistě ze zkušeností víme, naše babičky moc dobře věděli, jaké vzácnosti nám příroda nabízí a také s těmito dary uměly skvěle naložit.

Čaj z ořechových skořápek

Už je tomu spoustu let, co lidé používali čaj z ořechových skořápek například na léčbu cukrovky. Jejich léčba probíhala následovně. Během 6 týdnů si vybrali jeden den, ve kterém pili přibližně 3 – 4 šálky ořechového čaje. Nejen že takovýto čaj opravdu pomáhal, ale navíc také skvěle chutnal. Cukrovka ale rozhodně není jediné onemocnění, při kterém tento čaj oceníte. Skvěle totiž funguje i v případě, pokud vás trápí kašel a nachlazení, bude pro vás ořechový čaj doslova spása. Pokud si ho uděláte a vypijete, měl by vám dokonce velmi výrazně ulevit již do dvou hodin. Na podzimní a zimní měsíce je tedy doslova nutnost mít vždy pár skořápek připravených po ruce. A jak tento zázrak připravit? Nepotřebujete žádné zvláštní ingredience. K jeho přípravě je třeba pouze přibližně 12 ořechových skořápek, 500 ml vody a med dle chuti. Skořápky omyjte, zalijte vodou a nechte 12 hodin louhovat. Před konzumací čaj asi na 5 minut povaříme, scedíme a nakonec přidáme med. Pokud ale potřebujete rychlou úlevu, například při nepříjemném kašli, je tu druhý a rychlejší způsob přípravy. Skořápky jednoduše na půl hodiny povaříme ve vodě a necháme 15 minut odležet. Po této době je čaj hotový a připravený ke konzumaci.

Ořechové skořápky pro krásu

 Nejenže jsou skořápky dobré pro naše zdraví, ale mohou velmi účinně působit i na náš zevnějšek. Odvar ze skořápek je skvělý například na umývání vlasů. Dokáže vlasům vrátit jejich ztracenou sílu a dokonce dokáže zastavit i jejich vypadávání. Pokud vás trápí objevující se šediny, nebojte se odvar ze skořápek vyzkoušet. Dokáže totiž také pomalu navrátit vlasům jejich původní barvu.

Trápí vás zažloutlé zuby a nechcete je bělit nepříjemným chemickým způsobem, který nejen že není příjemný, ale také není zrovna nejlevnější? Pak se nebojte vyzkoušet ořechové skořápky. Je to velmi jednoduché. Pouze do vaší oblíbené zubní pasty přidejte na prach rozdrcené skořápky. Díky nim si ze zubů skvěle odstraníte zubní plak a mimo to je také opravdu viditelně vybělíte.

Trápí vás problematická pleť, se sklonem k akné? Pak si i vy přijdete na své. Opět pouze postačí, pokud do vašeho čistícího mýdla, či gelu opět přidáte drcené skořápky. Díky tomu budete mít krásně vyčištěné póry, na pohled zdravější pleť a mimo to s tímto gelem můžete i perfektně odstranit make up. Jen si dávejte pozor, aby se vám tento gel nedostal do očí, to by bylo opravdu velmi nepříjemné.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist