Jak na růžičkovou kapustu?
Jíst především sezónně, na tom se shodují všichni, kteří jídlo jednoduše milují. Mezi zimní zeleniny můžeme zařadit dýni, brambory batáty, kořenovou zeleninu a v neposlední řadě také růžičkovou kapustu. Možní si ji pamatujete jako něco nechutného ze školní jídelny, v polévce jí pozřel málokdo. Odpuzovala nás především konzistence a nahnědlá barva. To je ale způsobeno jen a pouze nevhodnou úpravou.
Hutná konzistence kapustiček je totiž náchylná na rozvaření a pokud to tety přežene s tepelnou úpravou, tak úplně ztratí krásně zelenou barvu, texturu a aby toho nebylo málo, začnou uvolňovat nepříjemný sirnatý zápach. Ovšem dokonale udělané kapustičky na skus ohromí i toho největšího labužníka.
Růžičková kapusta je pro někoho královna zimní zeleniny. Můžete ji dát do zeleninových ragů, které využijete například na lasagne. Recept na ty nejúžasnější lasagne najdete zde. My jsme ale hledali poněkud univerzální zpracování ve stylu přílohy. Ze všech receptů, které jsme vyzkoušeli se nelze nepodělit o ten následující.
V prvé řadě dbejte zvýšené pozornosti při nákupu kapustiček. Ty by neměly být již „svléklé“ ze svrchních lístků, zavadlé, nažloutlé ani potlučené. Kapusty omyjte a sloupněte 1-3vrchní lístky a odkrojte košťál a nechte dobře okapat. Pak kapusty rozkrojte na čtvrtiny a posolte.
Vemte nepřilnavou pánev, ve které rozpusťte asi lžíci másla. Rozhodně neuškodí použít přepuštěné máslo, které se nebude připalovat. Přidejte posolené čtvrtky kapustiček a při občasném zamíchání opékejte asi 3 minuty. Kapusty nechte v pánvi odpočinout na vyplé plotýnce. Ony krásně dojdou se zachování struktury i textury.
To bychom měli základní jednoduchý recept. Kapusty tedy použijte jako přílohu k masům, ale klidně i jako hlavní jídlo. V tom případě kapustičky poházejte opečenou slaninou s nastrouhaným sýrem.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.