Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Dřevokazná houba, která je hotovým pokladem

Srp 2225 Autor: Komerční sdělení

Příroda nám dává různé dary, které jsou velmi přínosné pro naše zdraví. Dokonce i houby mohou být efektivně zařazeny do stravování a přinesou jisté benefity.

Foto: Melanie Tickell, Pixabay

Nejčastějším domovem je bříza, ale také ji můžeme spatřit i na jiných listnatých stromech, které rostou spíše v severní Evropě, Rusku nebo převážně v chladnějších oblastech, což je například v Asii a Americe. Dokonce úplně první zmínky o její zázračné moci pochází ze severní oblasti Číny, kde se běžně čaga popíjela jako čaj. Když se vědci pustili do průzkumu, tak zjistili, že v oblastech, kde se čaga sibiřská užívala, tak byl mezi lidmi poměrně malý výskyt rakoviny a ohledně nemocí žaludku se snad neobjevil jediný pacient. Dokonce je překvapil i poměrně vysoký věk. Je možné, že by chaga měla takové účinky? Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkt, je to dokonce i jisté.

Látky, které jsou důležité

Houba čaga z hlediska farmakologických účinků je skutečně velmi bohatá na polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy. Zejména beta-glukany a heteroglukany. Samozřejmě houba chaga má daleko více přínosných benefitů pro lidský organismus.

  • Antivirové a antibakteriální účinky.
  • Pomáhá jedincům, kteří trpí cukrovkou, protože zvyšuje hladinu inzulinu.
  • Snižuje špatný cholesterol.
  • Má protizánětlivé a analgetické účinky.
  • Chrání jaterní buňky pře poškozením toxiny, čímž rezavec šikmý přispívá k lepší funkci jater.
  • Sibiřská čaga rovněž snižuje nežádoucí účinky chemoterapie a pomáhá tak nemocným s rakovinou, čímž skvěle poslouží jako doplněk ke standardní léčbě.
  • Pozitivně ovlivňuje nervový systém a mnohé další.

Foto: Reijo Telarant, Pixabay

Dostupnost na trhu

Je pravdou, že ne každý je zrovna milovníkem hub. Naštěstí v tomto případě je možná konzumace v podobě prášku nebo kapslí, kdy v podstatě ani nepoznáte, že konzumujete houbu. Rovněž ji můžete zakoupit ve formě prášku jako BIO komplex sedmi hub Zdravý den. Cena čagy je rozdílná, podle toho, v jaké formě ji budete pořizovat. Nicméně je přijatelná, a když se zamyslíte nad tím, jaké zdravé a prospěšné látky získá váš organismus právě díky inonotus obliquus, poté cena není až tak důležitá.

Ve všech záležitostech týkajících se optimalizace pro vyhledávače je tu tedy www.seolight.cz pro vás.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist