Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Ananas jako lék i afrodisiakum

Říj 1718 Autor: Redakce

Nejen, že jde o velmi známý druh, ale jde také o skvěle dostupné ovoce, které se již stalo neodmyslitelnou součástí nákupních regálů. Rozhodně tedy není složité ho sehnat a zakoupit. Ananas buď budete milovat, nebo nesnášet. Jeho chuť je doslova typická a nedá se přirovnat k žádnému jinému ovoci. Je příjemně sladkokyselá, záleží na tom, jaký přesně druh jsme zakoupili.  My ale věříme, že když zakoupíte správně zralý kousek, skvěle si na něm pochutná každý z vás. A až navíc zjistíte, jaké blahodárné účinky bude mít i na váš organismus, věříme, že si ho zamilujete stejně jako my.

ananas

Odkud se ananas bere?

Zemí původu tohoto ovoce je jižní Brazílie a Paraguay. V dnešní době mezi ty největší producenty patří hlavně Thajsko. Rostlina, na které plody rostou, se řadí mezi byliny, vysoké kolem jednoho metru. Rostlina nese kolem 50 listů, které jsou na svých okrajích zubaté a špičaté. Celá rostlina působí velmi zajímavě a v momentě, kdy se na ní začnou objevovat plody, nebude z ní moci spustit oči.

ananasovnik

Jak zakoupit správně zralý ananas?

Toto ovoce patří mezi plody, které po svém utrhnutí již nedozrávají. Pokud si tedy z obchodu donesete nezralý kousek s tím, že doma dozraje, nestane se tak a ananas nejspíše začne uhnívat. Poznat správně zralý ananas přitom není vůbec složité. V momentě, kdy si přičichneme k jeho stonku, měli bychom cítit jeho typickou vůni. Pokud si stále nebudete jistí, můžete zkusit vytrhnout list z jeho středu. Pokud se vám to podaří lehce, narazili jste na správně zralý kus. V případě, že list bude klást odpor, je bohužel nezralý. Pozor dejte ale také pokud list půjde vytrhnout až příliš snadno, takový ananas již pomalu začíná uhnívat.

ananas

Ananas jako lék

V tomto ovoci se setkáme s téměř všemi možnými vitamíny a s velkým množstvím minerálních látek. Kromě toho navíc obsahuje velké množství bromelinu. Jde o enzym, který skvěle dokáže štěpit bílkoviny. Mimo to má také účinky, které dokáží mírnit bolest, bránit otokům a podporuje hojení ran. Skvělým pomocníkem tedy může být při prevenci srdečních chorob. Mimo to se ananas pyšní velkými močopudnými účinky, takže je využíván jako prevence zánětu močových cest. A to stále není vše. Ananas také dokáže chránit naše trávicí ústrojí a skvěle nám může pomoci při průjmových onemocněních.

ananas

Ananasová šťáva jako afrodisiakum

To, že jako možné afrodisiakum působí například čokoláda, jahody či celer, nejspíš tuší každý z nás. Věděli jste ale, že za přírodní afrodisiakum je považován také ananas? Například v karibských zemích o tom vědí své. Právě zde se totiž připravuje ananasová šťáva na podpoření sexuální touhy. Ptáte se, jestli to vážně funguje? Vyzkoušejte a uvidíte!

Vypěstujte si vlastní ananas!

I toto skvělé ovoce si můžete vypěstovat v pohodlí domova. Poté, co si ananas koupíte, rozhodně nevyhazujte jeho růžici. Z ní si totiž můžete s trochou péče vypěstovat vlastní ananas. Základ úspěchu tvoří již nákup ananasu. Musí být vždy čerství, nepomačkaný, zkrátka na pohled musí působit svěže. Růžici poté oddělíme od plodu, omyjeme a spodní lístky otrháme. Takto připravenou růžici umístíme do sklenice s vodou a necháme ji zakořenit na teplém a slunečném místě. Poté růžici přesadíme do směsi ze substrátu a říčního písku. Rostlinu umístíme na místo, kde bude mít dostatek volného prostoru pro svůj růst a zálivku budeme vždy provádět do středu rostliny. Přibližně po půl roce máte vyhráno a pomalu můžete sklízet svůj první ananas.

Více ZDE.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist