Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Zdravé vánoční cukroví? Ano, se zelenou kávou!

Pro 1317 Autor: Lenka Netušilová

Vánoční přípravy jsou v plném proudu a snad ve všech rodinách je cítit vůně vánočního cukroví. Vždyť kdo by si na něm právě o Vánocích rád nepochutnal? Pokud vás ale trápí výčitky a obavy, kolik přes Vánoce kvůli cukroví přiberete, zkuste letos při jeho přípravě a pečení jednoduchý trik. A to zakomponovat do surovin také zelenou kávu. Tou totiž můžete nahradit klasickou kávu anebo ji jen tak přidat pro ozvláštnění a vylepšení receptu.

Káva a cukroví

vanocni cukroviPokud si totiž chcete naplno užít vánoční mlsání, ale přesto si udržet linii a nepřibrat, je právě zelená káva tou nejlepší volbou. Nejen, že spaluje tuky, ale díky skořicovému či vanilkovému aroma přispěje i ke správné vánoční náladě. Přidat ji můžete jak u receptů obsahujících kávu, tak ale i u běžných receptů.  Tekutinu v receptu (např. mléko) nahradíte silnějším výluhem zelené kávy a dál můžete pokračovat klasickým postupem. A uvidíte, že i příchuť udělá své. Například takové vanilkové rohlíčky se zelenou kávou s příchutí vanilky hned získají ještě více na chutí. A co třeba skořicové hvězdičky nebo kokosky se zelenou kávou s kokosem?

Co je zelená káva?

zelena kavaZelená káva je zdraví prospěšný nápoj bez kofeinu, bohatý na antioxidanty, určený pro všechny příznivce zdravého životního stylu, ale také pro lidi nemocné, kteří rádi odlehčí svému organismu. 100% rostlinného původu. Zvolit můžete příchuť vanilky, skořice ale i kokosu. Zakoupíte také v každé dobré zdravé výživě.

Zdravé pití kávy

Zelenou kávu ale samozřejmě nemusíte konzumovat jen v rámci vánočního cukroví, ale můžete jí pít jako klasický kávový nápoj. I její pití totiž přispívá k lepšímu trávení a podporuje hubnutí. Ideální je její pití cca půl hodiny před každým jídlem a uvidíte, že letos klasická povánoční kila nepřijdou.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist