Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Vyzkoušejte nové sladidlo Irbis se stévií a čekankou

Čvn 2307 Autor: Komerční sdělení

Tahle novinka mezi osvědčenými sladidly Irbis přináší benefit v podobě obohacení jídelníčku o rozpustnou vlákninu z čekanky. Ta má příznivý vliv na trávicí soustavu a mimo to sladidlo samozřejmě nabízí i svou zásadní funkci – osladí a dochutí nápoj či jídla při výrazně zmenšeném energetickém příjmu oproti cukru. 

Irbis Čekanka je přírodního původu, protože sladidlo je získané z listů stévie a doplněné prebiotickou rozpustnou vlákninou z kořene čekanky. Jedna lžička sladidla osladí stejně jako lžička cukru, ale s menší energetickou hodnotou (29 kJ/7 kcal). Potěší také příjemná sladká chuť a výborná rozpustnost, která umožní sladidlo využít k přímému slazení teplých i studených nápojů nebo k dochucení pokrmů, jako jsou třeba jogurty, pudingy, kaše, smoothie a podobně.

Čekanka a rozpustná vláknina

Významnou složku sladidla tvoří vláknina (inulin) z čekanky, která je tělu prospěšná jako prebiotikum. To znamená, že jde o potravu pro tzv. probiotické bakterie osidlující naše trávicí ústrojí a přispívající k jeho správné funkci. Inulin se tak v tlustém střevě stává vítaným substrátem pro střevní mikroflóru, která je pro organizmus velmi důležitá, mimo jiné i z pohledu funkce imunitního systému. Mimo to samozřejmě působí příznivě také na činnost střev – při denním příjmu 12 g inulinu.

Nové sladidlo Irbis Čekanka vyniká právě vysokým obsahem této probiotické vlákniny a je tak vhodné k obohacení jídelníčku touto důležitou látkou. 

Sladidla Irbis

Jedná se o řadu moderních sladidel nabízejí řešení všem, kteří hledají cestu k omezení cukru v jídelníčku. Jejich bonusem je, že zásadně nezvyšují energetickou hodnotu oslazených jídel a nápojů.

Sladidla Irbis jsou totiž vysoce sladivá v malém množství – při nižším energetickém příjmu se tak nemusíte vzdávat uspokojení chuti na sladké.

Kromě Irbis Čekanky můžete sáhnout i po Irbis sladidlech ze stévie, sukralózy nebo aspartamu.

Více na irbis.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist