Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Výběr správného vysavače

Lis 1606 Autor: Redakce

Je před vámi otázka výběru nového vysavače? Pak je důležité položit si několik zásadních otázek. První z nich bude otázka, jaký typ vysavače vlastně chcete. Existují vysavače sáčkové, bezsáčkové nebo například s vodním filtrem. Je pro vás tento obor španělská vesnice? Tak to vůbec nevadí, v dnešním článku se totiž dozvíte ty nejdůležitější informace o základních typech vysavačů a poté si už jen vyberete, který vám do oka padne více.

Klasický vysavač

recenze BOSCH BGL 2A100Pod tímto pojmem rozumíme vysavač sáčkový. V dnešní době je tento typ vysavačů stále nejvíce zastoupen, jde zkrátka o nestárnoucí klasiku. K zachycení vysávaných nečistot nám slouží papírový sáček, který může být jednorázový či permanentní. Rozdíl mezi nimi je zřejmý již z názvu. V případě jednorázových sáčku je po jejich naplnění z vysavače vyndáme a vyhodíme. U sáčků permanentních vysypeme pouze jejich obsah a sáček znovu vložíme do vysavače. Na rozdíl od jednorázových sáčků, které jsou vyrobeny z papíru, jsou vyrobeny z textilního materiálu.

Recenze na sáčkový vysavač BOSCH BGL 2A100

Jaké jsou výhody a nevýhody klasického vysavače?

Mezi nesporné výhody patří to, že sáčky vydrží ve vysavači opravdu dlouho. Zpravidla až několik týdnů a až po této době bývá nutné obsah vyprázdnit. V případě, že máme doma alergika, bude pro nás dobrou volbou pořídit kvalitní, vícevrstvé, textilní sáčky. Ty nám ve spojitosti s HEPA filtrem zajistí vysoký stupeň filtrace a my se nemusíme bát žádné alergické reakce. Samozřejmě nejsou tu jen samé klady. Mezi ty horší vlastnosti patří například nutnost sáčky vyměňovat, v případě jednorázových sáčku neustálé dokupování nových. Dále musíme myslet na to, že čím více je sáček naplněn, tím hůře se nám bude vysávat.

Bezsáčkový vysavač

bezsackovy vysavacPokud prostě nechcete myslet na to, zda je nebo není sáček ve vašem vysavači naplněný, chcete, aby vám odpadla starost s jeho vynášením, může pro vás být dobrou volbou pořídit vysavač bezsáčkový. Ale pozor! Stále nejde o vysavač zcela bezúdržbový! U tohoto typu vysavače budete muset pravidelně otírat prachové těsnění, každé tři měsíce vyčistit mikrofiltr a jednou za půl roku filtr pěnový. Rozhodně to tedy není zcela bez práce. Výhodou tohoto vysavače může být ale skvělá snášenlivost alergiky. U tohoto typu vysavače se totiž nečistoty nikdy nebudou vracet zpět do vzduchu.  Díky tomu, že se filtry nezanášejí prachovými částicemi, neklesá výkonost vysavače. A právě tato stále stejná výkonost je velikým a významným plusem. Pokud se už rozhodnete pro tento typ, věnujte velkou pozornost jeho výběru! Tyto kladné vlastnosti totiž mají jen ty opravdu kvalitní bezsáčkové vysavače. Při jeho výběru pro vás tedy může být skvělým vodítkem cena, která je bohužel mírně vyšší ale také sací výkon vysavače, který by měl být minimálně 300W.

Vodní vysavače

vodni vysavacU tohoto typu prochází nasátý vzduch spolu s nečistotami přes vodní filtr. Každý typ vysavače má své pro a proti a ani tento typ není výjimkou. Zde budete muset po každém vysávání měnit obsah nádobky s vodou za vodu novou, čistou. To se vám může zdát na první pohled jako zbytečná práce. Mějte však na paměti že po nějaké době může u sáčkových vysavačů ze sáčku unikat nepříjemný zápach a to se vám u vodního vysavače nestane. Pokud máte doma malé děti, už se vám určitě několikrát stalo, že jste vysavačem vysáli nějakou drobnou hračku a problém byl na světě. U vodního vysavače se v podstatě nic neděje, po dokončení vysávání věc najedete v nádobce s vodou a jednoduše ji vyndáte. Žádné složité rozřezávání sáčků!

Závěrem je důležité říci, že zkrátka neexistuje špatný typ vysavače. Je jen na vás, které vlastnosti vás nadchnou nejvíce, čemu dáte přednost a jaký vysavač nakonec bude ten váš vyvolený.

vysavac na koberce

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Výběr správného vysavače
  • Honza Turý 10.11.2021 (13:25)

    Moc se mi líbilo srovnání vysavačů na webu Komparito.cz

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist