Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Venkovní žaluzie jsou ideálním řešením stínění

Čvn 2414 Autor: Komerční sdělení

Stylové řešení pro ochlazení interiéru, úsporu energie a zvýšení komfortu vašeho domova.

Po zimě je to fajn pocit. Stále častěji na nás totiž vykukuje sluníčko. Mnohé z nás napadne, že je třeba před ním chránit své bydlení. A tak se začínáme zajímat o možnostech zastínění. Napadnou nás rolety, žaluzie a markýzy. Každý pak volí formu zisku informací jinou. Nabízí se jich spousty. Určitě nejspolehlivější je poradit se s odborníky.

Naše Nabídka:

Venkovní/vnitřní žaluzie, venkovní/vnitřní rolety, screenové rolety, markýzy, pergoly, sítě proti hmyzu, plisé, vnitřní látkové stínění, (římské rolety, závěsy, rolety den, noc“), garážová vrata.

Jsme největším odběratelem značky CLIMAX, Českého výrobce stínění.

Bezesporu k nim patří společnost PROKLIMA, která příští rok oslaví dvacáté narozeniny. Za tu dobu se vyprofilovala v absolutní špičku na českém trhu právě v oblasti stínící techniky.

„Dosud jsme se postarali už o více než dva miliony oken. Každý náš výrobek prochází testováním a přísnou a pečlivou výstupní kontrolou. I proto bez obav dáváme prodlouženou záruku čtyři roky na produkty značky Climax, českého výrobce stínění, jehož jsme největším partnerem. Do našeho portfolia patří žaluzie, rolety, markýzy, pergoly, sítě proti hmyzu, venkovní i vnitřní stínění,“ říká Vojtěch Sládek, vedoucí obchodu firmy PROKLIMA, kde si zakládají na možnosti představit zákazníkovi v příjemném prostředí showroomů své produkty.

Venkovní stínění má mnoho výhod. Foto: archiv Climax

Minulý měsíc PROKLIMA otevřela už desátý showroom v Liberci. Tři jsou otevřené v Praze konkrétně v Praze 5, 6, 8, dále pak v Jesenici u Prahy, Plzni, Českém Brodě, Mladé Boleslavi, Brně a Prostějově. „Prvotní kontakt se zákazníkem je pro nás klíčový. Vše mu předvedeme a hned na začátku si vzájemně vyjasníme jeho potřeby a představy a rozptýlíme nejasnosti. Bezesporu k nejlepším řešením zastínění, které je u nás nejžádanější, patří venkovní žaluzie ovládané inteligentním řízením,“ podotýká Jakub Appelt, vedoucí jedné z poboček firmy PROKLIMA.

Zdroj: PROKLIMA

Právě venkovní stínění odborníci z firmy PROKLIMA doporučují z mnoha důvodů. Toto stínění bylo dříve spíše otázkou designu a doprovodného prvku, v současnosti se u majitelů rodinných i bytových domů objevují veškeré jeho benefity, které jednoznačně zvyšují standard a kulturu bydlení. Zatímco vnitřní stínění se používá především proti sluníčku a jako ochrana před zvídavými pohledy sousedů, u venkovního stínění to už není zdaleka jen o regulaci světla a soukromí. Jedním z největších přínosů je odstínění tepla. Interiér domácnosti se totiž díky venkovnímu stínění v létě nepřehřívá, a některé typy stínění dokonce pomohou v zimě udržet teplo uvnitř, čímž se dá částečně ušetřit za energii.

Za dvacet let existence se odborníci ze společnosti PROKLIMA postarali o více než dva miliony oken. Foto: archiv Climax

Jaký je vlastně rozdíl mezi žaluzií a roletou? Venkovní žaluzii tvoří samostatné lamely, které lze různě naklápět. Můžete si tak regulovat přísun světla, chránit se před slunečními paprsky a zároveň větrat. Lamely naklopené do vodorovné polohy nebrání ve výhledu ven. Venkovní rolety jsou tvořeny také lamelami, které jsou ale spojeny a tvoří celistvý svislý pancíř. Stažené rolety vytvoří v místnosti tmu a nelze je naklápět. Pokud chcete v místnosti světlo, můžete je spustit třeba jen do půlky okna.

Zdroj: Climax

Nejprodávanějším výrobkem, který odborníci PROKLIMY také montují, je venkovní žaluzie Z-90 Noval v mnoha možných barevných řešeních. Prvotřídní produkt na trhu exteriérového stínění má 90 mm široké lamely ve tvaru písmene Z. Spodní strana lamel je opatřena plastovým těsněním pro lepší a tišší dovření.

Typ Z-70 je ideální volbou pro všechny, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jednotlivé lamely jsou široké 70 mm. Stejně jako žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru písmene Z, které úplně zaklapnou a zajišťují dokonalý stín v interiéru. I ony mají jsou lamely opatřené plastovým těsněním.

Venkovní žaluzie C-60, C-80 a C-80 Vental se vyznačují natáčením lamel do obou stran. Typ C-60 představuje ideální volbu pro stínění interiéru i regulaci světla menších ploch. Venkovní žaluzie C-80 jsou oblíbené díky střední šířce lamel (80 mm) a možnosti zastínění velkých oken.

Řešením pro náročné jsou venkovní žaluzie PROTAL vybavené dvěma bezpečnostními prvky. Mají minimalistický vzhled bez provázků, celokovové bytelné provedení a odolnou povrchovou úpravu, která vydrží i v nejnáročnějších podmínkách. Gumové těsnění na lamelách přispívá k jejich tichému dovírání. Na rozdíl od jiných typů žaluzií lze lamely žaluzie Protal snadno vyměnit.

Venkovní stínění nabízí uživateli mnoho nesporných výhod. Zdroj: PROKLIMA

Efektivnost venkovního stínění lze zvýšit doplněním slunečních či větrných čidel. Dobře nastavená a chytře propojená domácnost může ušetřit náklady za energie a chrání také majetek v době, kdy nejste doma. Pokud třeba začne pražit sluníčko, venkovní stínění se slunečním čidlem se automatiky zatáhne a nedovolí tak přehřátí interiéru. V zimě naopak pomohou stejná čidla reagovat na aktuální potřeby domácnosti a automatickým vytáhnutím žaluzií či rolet se interiér prohřeje. Na obdobném principu fungují i větrná čidla, která mohou ochránit okna třeba před krupobitím či jinými nepříjemnými a nečekanými rozmary počasí. Osm z deseti zákazníků už dnes preferuje dálkové ovládání. Více informací o venkovních žaluziích PROKLIMY najdete na  www.proklima-venkovnizaluzie.cz.

Navštivte nás, rádi Vám poradíme.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist