Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Vánoční rady

Pro 1024 Autor: Redakce

Jak chránit stromky proti zlodějům

Prodává se pseciální nelibá vůně-tedy smrad na stromky. Tím se potřísní na krádež rizikové stromky. velkou nevýhodou odorizace je ale fakt, že stromek začne smrdět až ve vyhřáté místosti. Nejjednodušší a zároveň nejlevnější a nejspolehlivější způsob je stromky mechynicky znehodnotit. To jednoduše provedeme vylámáním větví z každého patra.

Kapr

Při výběru kapra musíme dodržovat několik tipů. Ryba nesmí mít poškozené šupiny, nesmí se otáčet břichem nahoru. Opatrně odkryjte žábra, ta by měla být třešnivě červená. Vyzkoušet můžete i ocasní reflex, kdy kapr musí zdvihat ocas zpět nahoru.

Velikost kapra volíme podle počtu strávníků a na polévku kupujeme výběrové kapry, které mají větší pravděpodobnost pohlavní zralosti. Ty jsou většinou dražší a jedná se o kapry nad 2,5 kg.

Určitě doporučujeme nechat si kapra zabít profesionály na stánku. Nejen, že ušetříte tolik drahocený čas, ale navíc nebudete kapra trápit přenosem a chlorovanou vodou u Vás ve vaně. Pokud chcete kapra s dětmi vypustit do řeky, nechte si ho dát do čisté igelitové tašky nebo síťovky a rychle přeneste k vodě. Kapra pokud možno moc neosahávejte.

Brambory na bramborový salátkeřkovské rohlíčky

Nejvhodnější jsou brabory s varným typem A odrůd

  • belana
  • marabel
  • elfe
  • media
  • alinas
  • collete

nebo  keřkovské rohlíčky. Je to stará česká odrůda, která díky své kvalitě opět jdou do módy)

V případě kvalitních odrůd lze na salát použít i varný typ B : Belana, Marabel, Merida.

Skupina C se dá využít pokud brambory vaříme oloupané na kostičky a do vody přidáme ocet, citron nebo vodu z kysaného zelí či nakládaných okurek.

Klasický bramborový salát připravíme z brambor, zeleniny a majonézy. Existují ale i lehké typy salátů z brambor a nastrouhané cibulky. Podle chuti přidáme celer a koření. Fantazii a chuti se meze nekladou, můžeme salát ozvláštnit kostičky jablíček, naloženou červenou kapií, hráškem, kukuřicí nebo mrkvičkou.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist