Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Regionální potravina na cestách

Lis 1412 Autor: Redakce

Možná jste si již všimli, že farmářské trhy ve vašem městě byly oživeny. Ano, začátkem listopadu se vydaly na cestu po celé republice dvě pojízdné prodejny, které nabídnou kvalitní domácí výrobky oceněné značkou Regionální potravina. Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina čtyři roky na obalu výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy.

Pojízdné prodejny Regionálních potravin

regioPrvní zastávky se uskutečnily na farmářských trzích v Praze a Jihlavě a dalších městech. Kam ještě pojízdné prodejny zavítají, najdete v přehledné tabulce na konci článku. Sortiment nabídne potraviny, které během uplynulých pěti let zvítězily v soutěži Regionální potravina – poctivé uzeniny, kvalitní medy, 100% ovocné šťávy, džemy, pečivo, cukrovinky, piva z rodinných pivovarů a mnoho dalšího. Návštěvníci budou mít možnost vybrané produkty nejen zakoupit, ale i ochutnat.

„Pojízdné prodejny jsou dalším střípkem aktivit v rámci propagace výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina. Jednou z našich hlavních priorit je snaha podporovat místní výrobce a hledat nové distribuční kanály pro jejich produkty,“ říká ministr zemědělství Marian Jurečka a doplňuje: „na zastávkách budou také k dispozici herní karty k soutěži České Vánoce, nakupující se budou moci zapojit a vyhrát hodnotné ceny.“

Pojízdné prodejny objedou během 27 dnů celkem 42 míst ve 33 městech po celé republice. Zájemci je mohou navštívit převážně na farmářských trzích, v prosinci budou pokračovat na adventních trzích. Naváží tak na loňské úspěšné putování, kdy se prodejna s  výrobky oceněnými značkou Regionální potravina těšila velké přízni zákazníků.

Pojízdná prodejna navazuje na trend farmářských trhů, kde se sortiment potravin z regionů běžně prodává. Zákazníci díky nákupu přímo od výrobce vědí, odkud nakoupené potraviny pochází, jak se vyrábí a z jakých surovin. Mají záruku větší čerstvosti a mnohdy i lepší ceny než v maloobchodě.

regionalni potravina prodej

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist