Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Pozor na jídelníček!

Srp 1330 Autor: Redakce

Všichni se určitě shodneme na tom, že strava hraje v našem životě velkou roli a je velice důležité dávat pozor na to, co vlastně jíme. V dnešním článku se zaměříme na to, že strava hraje svou velkou roli i v případě rakoviny. Můžeme najít potravu, která nám pomáhá proti této zákeřné nemoci bojovat, ale také samozřejmě najdeme takové jídlo, které nám k rozvoji této nemoci spíše přispívá. Odborníci se dokonce shodují na tom, že až za třetinu případů rakoviny může špatná strava.

Které jídlo má tedy schopnost pomoci?

zdrava zeleninaJe tedy důležité do vašeho jídelníčku začlenit potraviny, které mají schopnost posilovat imunitní systém. Všichni jistě víme, že zelenina je druh stravy, který by v našem jídelníčku rozhodně neměl chybět. A ani tento případ není výjimkou. Jednou ze zázračných potravin je brokolice. Brokolice totiž obsahuje opravdu velké množství antioxidantů sulforafanů. Tyto antioxidanty mohou být velice dobrým pomocníkem zejména při boji s rakovinou prsu nebo žaludku. Dejte si však pozor, jakým způsobem budete brokolici připravovat. Nejlepším způsobem jíst jí za sirova nebo jen mírně spařit, přibližně tak 2-3 minuty.

Zázračná kurkuma

Tato potravina se v poslední době stala velice diskutovanou. Podařilo se totiž prokázat, že je opravdu účinná a dokonce dokáže i růst rakoviny blokovat. Bylo dokonce zjištěno, že dokáže rakovinné buňky redukovat až o 81%.

Výtažek z listů papáji ale i obyčejný česnek

bio cesnekVýtažek z listů papáji má opravdu dobré proti rakovinné vlastnosti a dokonce dokáže i bojovat s různými formami rakoviny, mezi které patří například rakovina prsu, děložního čípku, jater, plic anebo také slinivky. Česnek byl svými zázračnými schopnostmi známí již před dávnou dobou. Česnek totiž obsahuje sulfid vodíku, který nejspíše má tu schopnost pomáhat nám v boji s touto nemocí. Kromě toho dokáže chránit i naše srdce.

Které potraviny naopak raději ne?

Za nejhorší potraviny, které mohou mít vliv na rakovinu tlustého střeva, jsou považovány zejména cukry, červené maso, uzeniny nebo i živočišné tuky. Mezi velice škodlivé potraviny patří také smažená jídla. Například v USA bylo zjištěno, že hranolky značky McDonald’s obsahovaly až pětsetkrát vyšší hodnoty akrylamidu než je v USA povoleno. Akrylamid patří totiž mezi karcinogenní látky, které způsobují různé druhy rakoviny. A to pro naše tělo opravdu není dobré.

Aktivně proti rakoviněkniha aktivne proti rakovine

Velmi nás zaujala kniha Aktivně proti rakovině. Babských rad najdete i na Internetu nespočet, ovšem v této knize dali hlavy dohromady lékaři a přírodní léčitelé a poukazují na fakt, že je možné aktivně podporovat léčivý proces. Kniha odpovídá na otázky, co může udělat pacient sám a na co musí dbát onkologové a přírodní léčitelé. Ukazuje možnosti tradiční čínské medicíny, jak posilovat obranyschopnost. Důležité je zůstat fit a uzdravit se tréninkem, proto autoři doporučují vhodné sporty při rehabilitaci a následné péči, vhodnou stravu a uvádí příklady onkologické léčby při rakovině prsu, plic, prostaty a střev.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist