Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Nigella Lawson-umělkyně v kuchyni

Lis 1322 Autor: Aneta Skotníková

nigella lawsonKrálovna britské kuchyně. Pod tímto označením si většina z nás vybaví jméno Nigella Lawson. I když britská kuchyně spousta lidem „nevoní“, Nigella tento pocit jednoznačně vyvrací. Nejen, že je to krásná žena, ale také celosvětově uznávaná kuchařka, která je autorkou hned několika skvělých kuchařek.

Její recepty jsou mimo jiné oblíbené pro svou rychlou přípravu, ale zároveň zůstává cíl, co nejvíce obšťastnit chuťové pohárky. Přednost také dává kvalitním potravinám, které dokážou strávníka více nasytit. Uznává jednoduché recepty bez zbytečně velkého množství surovin.  

Svou první knihu Jak jíst vydala v roce 1998. Kniha se vzápětí stala bestsellerem. O dva roky později zazářila další kuchařkou Jak se stát bohyní, za níž dokonce dostala britskou cenu za autora roku. Po těchto úspěších následovaly další kvalitní knihy. Blíží se Vánoce, proto stojí za zmínku kniha Vánoce s Nigellou. Najdete tam vše od polévek, salátů, omáček, míchaných nápojů, pečiv, až po štědrovečerní večeři či tipy na snídani. Nejkrásnější svátky v roce s naplánovanými pokrmy na každý den pro vás budou ještě příjemnější. V knize Život je hostina najdete recepty pro sváteční nebo slavnostní příležitosti. Církevní svátky, Valentýn, Haloween nebo oslavy narozenin, výročí, svatby a dalšího už nebudou problém. Hostům budete mít co nabídnout. Pokud své blízké chcete obšťastnit tematickými hostinami i tyto recepty v knize najdete. Ve Vaříme expres, jak už název napovídá, získáme recepty na jídla, která díky zkráceným postupům uvaříme rychleji a ušetříme si tak čas i energii. V knize najdete na 500 receptů, které využijete během každodenního shonu, když chcete vykouzlit pro svou rodinu nebo nečekanou návštěvu něco dobrého. Dále v knize najdete rady, jak udržovat zásobenou kuchyň, spíž neb ledničku. Pojďme si ale blíže představit její poslední knihu Chuť domácí kuchyně.

Chuť domácí kuchyně

kniha chut domaci kuchyneKniha na 488 stranách obsahuje 190 moderních receptů, z nichž 60 připravíte do 30 minut. Což jistě ocení zaneprázdněné ženy od rodiny. Pokud však rádi v kuchyni kouzlíte i vy si tam najdete své. Náročnější jídla pro speciální příležitosti pro vás jistě budou kulinářským zážitkem. Máte rádi sladké? Dezerty podle Nigelly budete milovat. Kniha vám také pomůže v řešení každodenních záležitostí. Jídla vhodná pro děti, co narychlo naservírovat nečekané návštěvě nebo co s nesnědeným jídlem. Proto často recepty navazují na sebe. Kniha je přehledná, vše je detailně popsáno, takže pokrmy zvládne každý. Nechybí fotografie, při jejichž prohlížení se vám zbíhají sliny. U každého receptu najdete autorčin komentář či nejrůznější tipy. Chcete tuto knihu vyhrát? Soutěž o ni najdete zde.

Nevaříte doma a žádnou kuchařku nepotřebujete? Tak vězte, že nejlepší, co pro sebe a své blízké můžete udělat, jsou právě pokrmy, které si doma připravíte. Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. A jak nejlíp vědět, co jíte, než ze surovin, které si sami opatříte a dále pak upravíte? Kuchařky nejsou jen k čerpání inspirace, ale díky nim se i naučíte vařit. Vše potřebné se dozvíte v nich. A od koho povolanějšího si vaření osvojíte, než od skutečné světové kuchařské špičky. Kvalitní kuchařka by měla být součástí každé kuchyně.

Výborné jako od maminky. Tak tuto větu rozhodně neuslyšíte z ledabyle odvedené práce v kuchyni nebo třeba po obědě ve fast foodu. Doma připravovaná strava je ta nejpoctivější a nejlepší možnost, jak nasytit hladové krky a mít z toho dobrý pocit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist