Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Nezapomeňte, že 8.3.2021 je Mezinárodní Den Žen!

Bře 2107 Autor: Redakce

Mezinárodní den žen se u nás slaví vždy 8.března jako významný den již od roku 2004 a pro někoho může být příležitosti pro pořízení květiny nebo malého dárečku. A ačkoliv jde historicky o svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908, my ho oslavíme spíše jako kuchařky nebo chte-li pekařky.

Pokud chcete svou drahou polovičku překvapit netradičním dárkem v podobě dokonale nadýchaného chleba italského tipu, neváhejte vyzkoušet náš dnešní recept. Proč ho přinášíme již den před oným významným dnem? Důvod je jednoduchý. Těsto totiž kyne přes noc! Resp. 8-12 hodin!

chleb jednoduchy recept

Foto: Jana Šťastná, Príma receptář

Na 1 chleba budete potřebovat:

  • 3 hrnky (250 ml) hladké mouky
  • 1 lžičku sušeného droždí
  • 1,5 lžičky soli
  • 1 hrnek vody
  • 1 lžičku kmínu

Postup:

Ze všech surovin vypracujte těsto, které necháte ve velké misce pod utěrkou kynout 8-12 hodin. Následně na pomoučeném vále těsto prsty roztáhněte na obdélník 2-4 cm tlustý a nechte kynout dalších 15 minut. Poté těsto složte na třetiny a nechte kynout pod utěrkou dalších 30 minut. Následně opět přeložte na třetiny a nechte kynout (již nepřikryté) dalších 30 minut.

Mezi tím předehřejte troubu na 230 stupňů. Tam nechte prohřívat také pekáček nebo hrnec s víkem. Těsto vložte do horkého hrnce, přiklopte a pečte 30 minut. Následně poklici sejměte a dopečte dalších 15 minut. Chleba je naprosto úžasný!

Náš tip: Jelikož je chléb na způsob ciabatty, neváhejte do těsta nakrájet hrst oliv nebo třeba sušených rajčat.

domaci psenicny chleb

Foto: Romina Cib: Pixabay

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist