Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Není vločka jako vločka!

Zář 1712 Autor: Redakce

Ne nebojte se, zima se sice blíží, ale ještě nemáme na mysli ty vločky sněhové. Máme na mysli vločky ovesné, které jsou bohaté na vlákninu a jsou vysokým zdrojem energie, hořčíku, vápníku, zinku, draslíku a dalších vitamínů a minerálů. Vločky byly v posledních letech na ústupu, ale nyní opět nacházejí své místo v mnoha jídelníčcích.

vlocky

Chcete-li se lépe cítit, popřípadě redukovat svou váhu určitě se bez nich neobejdete

A zde přichází to: Není vločka jako vločka. Každá prochází jiným  zpracováním, z jiné plodiny a má také jinou nutriční hodnotu.

Klasická ovesná vločka se vyrábí z ovsa pluchatého (plucha je to, co obaluje zrno), který se dále čistí a loupe. Oves bezpluchý se zpracuje takřka hned, má však jiné nutriční hodnoty a tolik se nevyužívá.

vlocky obilne

Nemusíme si však dopřávat stále stejné nejčastěji snídaně a svačiny

I s vločkami se dá čarovat v kuchyni. Zkuste proto občas pozměnit ovesné vločky například za vločky ječné, žitné, nebo třeba pšeničné.

Nejčastěji bezesporu známe vločky namočené v mléce. Zkuste ale mléko vyměnit třeba za bílý jogurt, přidejte oříšky, ovoce, med, či kokos a dostanete bezesporu chutné jídlo, plné pro tělo důležitých látek s minimem tuků  a kalorií avšak s maximem energie.

Pokud jste ve snaze přimět rodinu okusit tuto pochoutku neuspěli, zamíchejte jim ji do jídla a ještě vás pochválí. Vločky přidají chuti také třeba karbanátkům, dají se z nich upéct výborné sušenky, zahustíte polévku i přidáte do pečiva. Strýček google, nebo kuchařka vám pomohou a poradí s vaší oblíbenou variantou.

Bezlepkové? Žádný problém!

Jste-li nucen konzumovat bezlepkovou stravu, a tyto vločky jsou pro vás problémem, neklesejte na mysli a zkuste zařadit do svého jídelníčku vločky bezlepkové, které najdete pravděpodobně v každém obchodě se  zdravou výživou. Jedná se například o vločky jáhlové, kukuřičné, pohankové, rýžové, quinoové, amarantové, nebo teffové.

Tak se nebojte experimentovat a nechte tomuto zdravému, rychlému pokrmu místo ve svém jídelníčku, vaše tělo vám bude vděčné.

vlocky susenky

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist