Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Může domácí pizza chutnat jako z pizzerie?

Bře 1619 Autor: Redakce

Jen málo potravin je stejně oblíbených jako pizza. Miliony lidí po celém světě denně volají do pizzerií a nechávají si jídlo přinést až domů. Mnoho z nich se občas snaží pizzu vytvořit také doma. Ale dá se doma upéct tak vynikající pizza s tenkou a křupavou vrstvou těstíčka?

pizza domaciNejvětším přínosem domácí pizzy je samozřejmě to, že je domácí. Každý má radost, když se mu povede samostatně něco ukuchtit a nemusí být závislý na jiných. Také je mnohem levnější. Pizzerie Praha nabízí různé ceny od sta korun až třeba do pětistovky. Zmražená Pizza ze supermarketu, kterou stačí dát do trouby, se dá pořídit mnohem levněji, a pokud si těsto připravíte úplně sami, náklady jsou ve srovnání s pizzerií minimální. Navíc máte ještě naprosto neomezenou možnost volby. Na pizzu si naskládáte, co vás napadne. Může být nakonec zdravá, nezdravá, havajská, salámová nebo úplně neobvyklá.

pizza testoJenže celé to je trochu pracné. Pokud toužíte po pravé italské pizze, měli byste zapomenout na všechny recepty, které používají kvásek. Takových je bohužel většina. Těsto na pravou italskou pizzu se musí připravovat den předem, protože by mělo 24 hodin zrát, mělo by se péct při velmi vysokých teplotách (neapolská pizza se peče při 485°C) a obyčejný kečup a salám vám rozhodně nestačí. Na tenounké těsto by se měla pokládat rajčata ve vlastní šťávě, mozzarella a další ingredience dle vlastního výběru. Taková pizza se chutí opravdu podobá těm pravým, ale většina domácích výtvorů do ní má daleko. Sázíme na levnější a rychlejší varianty.

Je mnoho lidí, kteří si rádi pochutnají na domácí pizze, nicméně je třeba přijmout fakt, že ta má s pravou pizzou společného pramálo. Kdo si chce vychutnat pocit křupavého tenkého těsta a italské chuti, využije online rezervace a dojde si do pizzerie nebo zvedne telefon a pizzu si nechá přivést až domů. Na té kupované si nakonec pochutnáte jinak než doma.

pizza s rukolou

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist