Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Ludmila Dušková

Lis 0919 Autor: Redakce

Ing Ludmila Dušková škůdci a choroby rostlin novinky v osivechLudmila Dušková se narodila v roce 1953, vystudovala vysokou školu, působila jako pedagožka a zahrádkářská poradkyně.  Od roku 1983 až do současnosti zaměstnána v oboru semenářství, nyní je jednatelkou společnosti Sempra a Semena Vaněk, spol. s r. o.  Jablka nepadla daleko od stromu, její 2 děti také vystudovaly vysokou školu-zahradnický obor.

Ing. Ludmila Dušková se rovněž nemálo zasloužila o popularitu zahradničení a flóry vůbec. Je častým hostem rozhlasových i televizních pořadů, stejně jako moderátorkou odborných diskuzí při doprovodných programech veletrhů a výstav. Její specializací jsou časté choroby a škůdci rostlin a novinky v sortimentu osiv zeleniny a květin.

Paní inženýrka je zahradní specialistka z Vaňkova semenářství v Praze a potvrzuje současný trend: „Rekreační zahradníci už dávno nepěstují květák ani kapustu. Stále se ale vyplácí pěstování lilkovitých plodin, mrkve a jahod. Hodně roste obliba pěstování brambor, pro něž stačí vyhradit i jen pár řádků. Nežli začnete sázet, vypracujte si sadební a osevní plán – s ohledem na loňské plodiny – a dobře připravte půdu.“.

autorka Ludmila Dušková kniha pěstujeme jahody jakLudmila Dušková je autorkou mnoha autorka Ludmila Dušková ochrana rostlinlaických i odborných publikací jako například: Pěstujeme jahody nebo nová publikace Ochrana rostlin z edice Česká zahrada, která je průřezem nejznámějších škůdců a nejčastějších onemocnění u nás pěstovaných rostlin. Tuto publikaci ocení zejména zahrádkáři, drobní a střední pěstitelé, ale stejně tak může být i dobrou učební pomůckou pro studenty zahradnických škol a učilišť.

Kniha je rozdělena do čtyř základních kapitol týkajících se ochrany rostlin v zeleninové, v ovocné a v okrasné zahradě a ve sklenících, fóliovnících a v bytech. Kniha je postavena na dlouholetých zkušeností s diagnostikou a bojím proti chorobám, škůdců a plísním. Součástí je i návrh optimálního řešení v boji s těmito nemilými průvodci každého pěstitele. Každá kapitola je rozšířena o možnosti využití predátorů jako biologické ochrany, která se naštěstí dostává v poslední době do popředí zájmu pěstitelů. Každý z nás by totiž krom zemědělce a pěstitele, měl být i trochu ekologem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

46 reakcí na Ludmila Dušková
  • Vladimíra Žákovská 18.10.2023 (19:17)

    Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat ,co mám dělat s prutama s listy u malin,které narostli ješte v létě a jsou dlouhé.Moc děkuji za odpověd.

  • Radka 12.10.2022 (17:50)

    Dobry den, co dělat s kamionem. které mají kolem jader plisen-ve vnitřní jablka. Slupky jsou zdravé a pevné. Děkuje Radka

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist