Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Ludmila Dušková

Lis 0919 Autor: Redakce

Ing Ludmila Dušková škůdci a choroby rostlin novinky v osivechLudmila Dušková se narodila v roce 1953, vystudovala vysokou školu, působila jako pedagožka a zahrádkářská poradkyně.  Od roku 1983 až do současnosti zaměstnána v oboru semenářství, nyní je jednatelkou společnosti Sempra a Semena Vaněk, spol. s r. o.  Jablka nepadla daleko od stromu, její 2 děti také vystudovaly vysokou školu-zahradnický obor.

Ing. Ludmila Dušková se rovněž nemálo zasloužila o popularitu zahradničení a flóry vůbec. Je častým hostem rozhlasových i televizních pořadů, stejně jako moderátorkou odborných diskuzí při doprovodných programech veletrhů a výstav. Její specializací jsou časté choroby a škůdci rostlin a novinky v sortimentu osiv zeleniny a květin.

Paní inženýrka je zahradní specialistka z Vaňkova semenářství v Praze a potvrzuje současný trend: „Rekreační zahradníci už dávno nepěstují květák ani kapustu. Stále se ale vyplácí pěstování lilkovitých plodin, mrkve a jahod. Hodně roste obliba pěstování brambor, pro něž stačí vyhradit i jen pár řádků. Nežli začnete sázet, vypracujte si sadební a osevní plán – s ohledem na loňské plodiny – a dobře připravte půdu.“.

autorka Ludmila Dušková kniha pěstujeme jahody jakLudmila Dušková je autorkou mnoha autorka Ludmila Dušková ochrana rostlinlaických i odborných publikací jako například: Pěstujeme jahody nebo nová publikace Ochrana rostlin z edice Česká zahrada, která je průřezem nejznámějších škůdců a nejčastějších onemocnění u nás pěstovaných rostlin. Tuto publikaci ocení zejména zahrádkáři, drobní a střední pěstitelé, ale stejně tak může být i dobrou učební pomůckou pro studenty zahradnických škol a učilišť.

Kniha je rozdělena do čtyř základních kapitol týkajících se ochrany rostlin v zeleninové, v ovocné a v okrasné zahradě a ve sklenících, fóliovnících a v bytech. Kniha je postavena na dlouholetých zkušeností s diagnostikou a bojím proti chorobám, škůdců a plísním. Součástí je i návrh optimálního řešení v boji s těmito nemilými průvodci každého pěstitele. Každá kapitola je rozšířena o možnosti využití predátorů jako biologické ochrany, která se naštěstí dostává v poslední době do popředí zájmu pěstitelů. Každý z nás by totiž krom zemědělce a pěstitele, měl být i trochu ekologem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

45 reakcí na Ludmila Dušková
 • Karel Paleček 31.3.2012 (11:23)

  Dobrý den,
  prosím o radu, jaký druh rajských jablíček je výnosný (myslím tím jak kvalitu, tak i množství).
  Děkuji Vám.

 • Ing.Hlavničková 12.3.2012 (13:07)

  Dobrý den, již dlouho marně sháním postřikovač s otočným trychtýřkem na trubičce, který používáte v pořadu. Ani na internetu jsem jej nedohledala, můžete mi, prosím, poradit, kde lze koupit? Děkuji.

 • Švejdová 21.1.2012 (10:52)

  Vážená pani,
  v pátek 201,2012 jsem zaslechla v poradně ČR 2 o přístroji na odpuzování kun. Nepodařilo se mi vypátrat kontakt na Ing. Houbu z Jičína. Moc Vás prosím, zda neznáte telefon nebo mail. U mě v obytném domě se už téměř nedá vegetovat k vůli kunám-
  Moc zdravím. Švejdová, mobil 723532243

 • Eva Arvajová 7.12.2011 (15:53)

  Dobrý den, pěstuju ve skleníku baklažán, seju ho již v únoru, ale nikdy mi nedozraje. Zůstává zelenofialový, není lesklý jako ty, co kupuju, a to je nejpokročilejší stádium. Ostatní lilky jsou na podzim žluté. Mám obavy ty nedozrálé jíst. Nemůže být jedovatý (podobně jako syrové fazole)? Jak ho pěstovat, abych sklízela zralé plody? Děkuji!

 • Věra Figallová 19.7.2011 (22:09)

  Vážení, mockrát vám děkuji za odpověď na můj problém. Fotografii malých a znetvořených plodů, bohužel, nemůžu poslat, jelikož již plody nejsou. Rostliny jsou zdravé, listy bez jakýchkoli změn a neustále tvoří odnože, které odstraňuji. Za radu předem děkuji. Věra Figallová

 • Věra Figallová 3.7.2011 (09:54)

  Vážení, obracím se na vás s prosbou o radu, kde jsem udělala chybu v pěstování velkoplodých jahod. Na jaře jsem přihnojila jeden rok staré a tři roky staré jahody ledkem amonným s vápencem. Vyrostly velké, silné rostliny, které neustále tvoří velké množství odnoží (šlahounů), které jsem pravidělně odstříhávala. Všechny rostliny bohatě kvetly, ale plody byly drobné jako lesní jahody. Nedostatkem vody rostliny netrpěly. Nyní, po sklizni, jsem některé listy ostříhala a též všechny šlahouny. Poraďte mi, prosím, co mám udělat s jahodami, aby měly zase normálně velké plody?

 • Vladimíra Hotová 17.5.2011 (20:50)

  Dobrý den, moc prosím o radu, co způsobilo na mladých rostlinkách rajčat, které jsem vypěstovala ze semínek zakoupených v obchodě (Tornádo, Perun, Bejbino), že se přestaly nové lístky rozvíjet. Zůstaly v kuličkách, některé se časem rozvinuly, jiné jakoby srostly a úplně zakrněl vrchol. Pokračovalo to i na dalších výhonech, které vyrůstají z paždí dalších větviček. Rostlinky se jevily jako zdravé a celkem silné. Prošla jsem odborné obchody a zahradnictví a nikdo se s tím ještě nesetkal. Děkuji V. Hotová

 • jaroslava Červenková 2.5.2011 (11:51)

  Dobrý den, prosím jaké hnnojivo k jiřinám, stále rostoudo výšky a kvetou málo. Díky J. Červenková. 605334740

  • Redakce 2.5.2011 (15:03)

   Dobrý den, jistě se vám osvědčí organické hnojivo pro kvetoucí rostiny s velkým množstvím fosforu.

 • Jana Nováková 16.3.2011 (17:19)

  Paní Ing.marně sháním váš postřikovač ,který předvádíte v receptáři ,poraďte
  divačce , kde je možné tento výrobek sehnat.
  Děkuji a jsem s pozdravem

 • Martina Valtrová 19.9.2010 (14:29)

  Dobrý den potřebovali bychom poradit s mořením česneku.Bylo to v receptáři, který jsme zrovna propásli.Nebo jestli by na Vás nebyl nějaký kontakt, abychom se mohli poradit s Vámi osobně.Děkuji Martina Valtrová

  • Redakce 20.9.2010 (09:33)

   Dobrý den. Jako účinnou ochranu použijte postřikový a mořící přípravek ve formě koncentrátu s názvem Sulka. Pro moření použijte 5% roztok Sulky a vody. Moříme po dobu 4-8 hodin, necháme mírně okapat a následně buď použijeme ještě fungicidní moření nebo ihned sázíme.

1 2 3 5
 
<<Led 2023>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist