Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Ludmila Dušková

Lis 0919 Autor: Redakce

Ing Ludmila Dušková škůdci a choroby rostlin novinky v osivechLudmila Dušková se narodila v roce 1953, vystudovala vysokou školu, působila jako pedagožka a zahrádkářská poradkyně.  Od roku 1983 až do současnosti zaměstnána v oboru semenářství, nyní je jednatelkou společnosti Sempra a Semena Vaněk, spol. s r. o.  Jablka nepadla daleko od stromu, její 2 děti také vystudovaly vysokou školu-zahradnický obor.

Ing. Ludmila Dušková se rovněž nemálo zasloužila o popularitu zahradničení a flóry vůbec. Je častým hostem rozhlasových i televizních pořadů, stejně jako moderátorkou odborných diskuzí při doprovodných programech veletrhů a výstav. Její specializací jsou časté choroby a škůdci rostlin a novinky v sortimentu osiv zeleniny a květin.

Paní inženýrka je zahradní specialistka z Vaňkova semenářství v Praze a potvrzuje současný trend: „Rekreační zahradníci už dávno nepěstují květák ani kapustu. Stále se ale vyplácí pěstování lilkovitých plodin, mrkve a jahod. Hodně roste obliba pěstování brambor, pro něž stačí vyhradit i jen pár řádků. Nežli začnete sázet, vypracujte si sadební a osevní plán – s ohledem na loňské plodiny – a dobře připravte půdu.“.

autorka Ludmila Dušková kniha pěstujeme jahody jakLudmila Dušková je autorkou mnoha autorka Ludmila Dušková ochrana rostlinlaických i odborných publikací jako například: Pěstujeme jahody nebo nová publikace Ochrana rostlin z edice Česká zahrada, která je průřezem nejznámějších škůdců a nejčastějších onemocnění u nás pěstovaných rostlin. Tuto publikaci ocení zejména zahrádkáři, drobní a střední pěstitelé, ale stejně tak může být i dobrou učební pomůckou pro studenty zahradnických škol a učilišť.

Kniha je rozdělena do čtyř základních kapitol týkajících se ochrany rostlin v zeleninové, v ovocné a v okrasné zahradě a ve sklenících, fóliovnících a v bytech. Kniha je postavena na dlouholetých zkušeností s diagnostikou a bojím proti chorobám, škůdců a plísním. Součástí je i návrh optimálního řešení v boji s těmito nemilými průvodci každého pěstitele. Každá kapitola je rozšířena o možnosti využití predátorů jako biologické ochrany, která se naštěstí dostává v poslední době do popředí zájmu pěstitelů. Každý z nás by totiž krom zemědělce a pěstitele, měl být i trochu ekologem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

45 reakcí na Ludmila Dušková
 • Věra Přečková 6.3.2017 (17:09)

  Vážená paní Dušková,¨dovoluji si Vás požádat o radu, co bychom si měli zasadit jako živý plot na chatě v Kunčicích pod Ondřejníkem.Porost by měl byt odolný proti okusu a rychlého vzrůstu.Chtěli jsme si zakoupit Turkestánský brest jeho listy na zimu opadávají a zůstávají holé větve které jsou prý křehké. Co nám poradíte.Děkujeme.

 • Jana Zugárková 10.8.2015 (13:41)

  Dobrý den.V nějakém starším receptářů jste radila jak se pomocí VRATIČE zbavit škůdců na orchidejích.Jedná se o malého broučka,vypadá jako kousek bílé vaty.Vratič se nějak louhoval,ale nevím v čem.Zkoušela jsem různé preparáty ze zahradnictví,ale nic nepomohlo.Prosím o radu.Přeji hezký den.Zugárková Ostrava

 • Václav Karas 19.7.2015 (13:11)

  Dobrý den.Chovám pižmové kachny.Mám pro ně výběh menší,než by bylo třeba a býval velmi zdevastovaný.Předloni jsem ho brzy na jsem ho osel trávou určenou pro hřiště.Než se vylíhla kačata,tráva pěkně vzrostla.Nesekám ji kachny ji spásají na ,,anglický trávník“ ale musím zhruba obden hadicí s tryskou rozpouštět kachní trus,jinak by místo trávníku bylo jedno velké kachní h….Zatím to funguje dobře,ale mám strach z jednostranného přehnojení.Poraďte prosí jak a čím doplňovat ten kachní trus aby trávník prospíval i nadále.Předem moc děkuji za odpověď a prosí,ještě dlouho nám raďte v rádiu, pořad Váš a Vašeho kolegy je úžasný.

 • Věra Přečková 9.5.2015 (17:02)

  Prosím o informaci, jaké si mám koupit keře pro rychlý růst živého plotu. Chtěli jsme thuje, ale máme chatu v Beskydech, chdí ta srny a okousaly nám i kleč. Také i když před zimou ostatní jehličnany zaléváme, přece jsou někdy na jaře spálené. Chceme oddělit pozemek od pole domorodců.. nemáme plot.
  Přeji pěkné dny Přečková.

 • strnadek josef 3.5.2015 (12:59)

  dobrý den,žena Vás žadá o laskavost,roste ji placatá cibule co má udělat,aby měla ciluli kolatou,moc děkuji za názor spozdravem strnádekno samozřejmě ,že na vás koukáme v neděli

 • Helena 16.4.2015 (16:26)

  Dobrý den paní Dušková,
  zakoupili jsme si Roundup gel 150 ml, ale vůbec nefunguje. Plevel zbělí od natření, ale roste si vesele dál. Jak je to možné? Není to nějaká kulišárna na lidi?
  Děkuji za odpověď

 • Josef Bitomský 15.8.2014 (17:42)

  Přejí hezký den
  Paní Dušková mám dotaz.Mám převislé begonie a uhnívají stonky.Můžu poslat foto.
  Děkují J.Bitomský

 • Monika Losertová 11.5.2014 (12:34)

  Dobrý den paní Dušková, prosím o Vaše vyjádření, zda víte o škodlivých účincích herbicidu Roundup, který obsahuje chemickou látku glyfosat!!! Chápu, že je třeba sponzora pro pořad, ale to zrovna můžete propagovat DDT, to také svého času bylo považováno naprosto za naprosto skvělý a pro člověka neškodný insekticid. Studie, které byly provedeny několikrát nezávisle na výrobci Monsato, dokazují, že Roundup kontaminuje pitnou vodu, poškozuje DNA, způsobuje neplodnost,je karcinogenní a neurotoxický, ničí buňky ledvin, při vdechování ničí buňky krku a plic, působí vrozené defekty novorozenců, a co více, bohužel byl nalezen ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu. Dále vlivem rezistence umožňuje vznik superplevelů.
  Možná by v reklamě mělo zaznít spíše: Roundup hubí člověka i s kořeny. Ale to už je černý humor. Doporučuji si projít internet a odborné publikace a zjistit si účinky této zázračné chemie na člověka a životní prostředí. Jinak by se pořad zařadil do kategorie propagace špatného přístupu k životnímu prostředí. Děkuji předem za Vaši odpověď.

 • Hladíková Blanka 9.4.2014 (15:54)

  Vážená paní Dušková, četla jsem Váš článek o barevných bramborách. Jedná se o brambory borůvkové, jahodové, citronové a Apači. Ráda bych je zkusila pěstovat, ale nevím, kde sehnat sadbu. Děkuji za odpověď

 • Helena Hečlová 7.4.2014 (22:54)

  Paní Liduško,prosím nezlobte se,že mám na Vás dotaz,který se netýká zahradnictví.My se totiž už několik let s manželem dohadujeme,zda jste byla s manželem Kristiánem na dovolené v Bulharsku v Albeně,myslím,že to byl rok I972.Moc rádi na tuto dovolenou vzpomínáme.Ještě jednou se omlouvám a mnohokrát děkuji H.Hečlová

 
<<Led 2023>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist