Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Likvidace nežádoucí zeleně a správná aplikace herbicidů

Dub 1029 Autor: Redakce

Občas se každý pěstitel dostane do situace, kdy „zeleň“ je na obtíž a potřebuje ji účinně zlikvidovat. Jedná se především o cestičky, hřiště, dvory, plochy pod ploty, mezi dlaždicemi a rovněž při likvidaci starých trávníků apod. Místo pracného a většinou i málo účinného mechanického odplevelování je možné použít totální (neselektivní) herbicidy, které hubí veškeré zelené rostliny.  Při aplikaci na list jsou účinné látky totálních herbicidů translokovány do kořenů, stonků, oddenků, což vede k totálnímu zničení rostliny. Na našem trhu se tyto přípravky prodávají pod obchodním názvem Touchdown Quattro, Dominator, Glyfogan a velmi známý Roundup Klasik.

postřikovač a herbicid RoundapPři aplikaci je důležité, aby plevele byly vzešlé a dosáhly dostatečné plochy povrchu listů, aby mohly přijmout účinnou látku aplikovaného herbicidu. Příznaky působení jsou především postupné vadnutí, žloutnutí, zasychání a hnědnutí zasažených rostlin, které se v závislosti na druhu projeví během 10 – 14 dní. Plevele nesmí být zaprášené. Účinná látka herbicidu se při styku s půdou inaktivuje. Pro přípravu postřiku použijte čistou vodu, protože při použití špinavé zakalené vody dojde ke snížení účinnosti přípravku. Pokud chcete s půdou po aplikaci hýbat, počkejte alespoň 1 týden, aby se účinná látka herbicidu dostala až do kořenů a oddenků vytrvalých plevelů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Likvidace nežádoucí zeleně a správná aplikace herbicidů
  • Eliška Drábková 2.5.2010 (07:23)

    Dobrý den, když si namíchám do postřikovače modrý roztok Randapu, jak dlouho mi takto vydrží když ho všechen nespotřebuji? Předem díky za odpověď.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist