Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Ledové ozdoby

Úno 1828 Autor: Redakce

Konečně pořádně mrzne, takže se můžeme vrhnout na výrobu ledových ozdob. Postup je velmi jednoduchý a výsledek o to víc efektní. Pokud navíc jako přízdobu využijete semínka a oříšky, uděláte radost také ptáčkům. Klasikou jsou ale různé jiné přírodniny, kousky větviček, hlemýždí ulity a další. My jsme jednou nechali zamrazit i plastová zvířátka a výsledek byl také super.

ledove ozdoby

Budete potřebovat

  • vhodnou nádobu (jednorázový plastový talířek, větší kelímek od jogurtu atd.)
  • přízdoby dle vlastní fantazie (ulity, skořápky, větvičky, listy…)
  • provázek
  • vodu

Postup:

Do vybrané formičky naskládejte přízdoby dle vlastního uvážení. Ty klidně mohou z nádoby přečuhovat ven. Vložte také provázek ve tvaru poutka, aby šla ozdobička zavěsit.

Zalijte vodou a nechte mráz, aby čaroval. Večer dejte při mrazivých dnech za okno a ráno vyklepněte z formy a zavěste. Samozřejmě můžete nechat zmrznout i v mrazáku, ale to samozřejmě nemá dané kouzlo.

Náš tip: Nemáte vhodnou plastovou krabičku? Použijte klidně i papírovou, jen ji vyložte igelitovým sáčkem. Velmi vhodné jsou kulaté krabičky od tavených sýrů a podobně. Pokud sice máte krabičku plastovou, ale velmi pevnou (miska pod květináč apod.), také ji vyložte igelitovým sáčkem, aby šla ozdoba jednoduše vyndat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist