Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Kvalitní potraviny pro každého

Kvě 1329 Autor: Redakce

strasak v poliOd roku 2003 tuto národní značku uděluje ministerstvo zemědělství a to jen těm výrobkům, které patří mezi nejkvalitnější.

Jestliže jíte rádi zdravě a nebaví Vás pokaždé pročítat složení a celkovou kvalitu jednotlivých výrobků, nakupujte podle loga KLASA a s jistotou víte, že nakupujete pouze kvalitní potraviny. Na internetových stránkách najdete i jednotlivé kategorie, kam se můžete podívat, abyste věděli po jakých výrobcích v obchodě sáhnout. Na výběr máte v dnešní době z více než 1000 výrobků, které na náš trh dodává přes 200 tuzemských výrobců.

Toto ocenění získávají i bio výrobky. To jsou produkty ekologického zemědělství, které jsou certifikované (např. bio máslo, bio jogurty, bio mouka, atd.).

Fair trade potraviny

bramborove poleZmínit také musíme organizované hnutí Fair trade, což česky znamená spravedlivý obchod. Ten se zaměřuje na pomoc producentům a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje především platbu spravedlivých cen. Exportuje produkty z rozvojových do rozvinutých zemí celého světa. Nejčastěji dovážené jsou řemeslné výrobky, cukr, čaj, med, víno, káva, atd.

Značky supermarketů

V podstatě všechny supermarkety lákají zákazníky především na své značky, kterým se říká také privátní značky. Tyto značky mohou znamenat cokoli. Většina zákazníků si myslí, že se pod těmito značkami skrývá nízká kvalita. To může, ale také nemusí být pravda. Proto byste měli ale vždycky dobře vědět, co se pod tzv. značkou jednotlivého supermarketu skrývá.vyrobeno pro supermarket

Jako příklad si můžeme uvést obchodní řetězec Albert, který má tyto značky hned 4. A jsou to:  Albert Excellent, Albert Bio, Albert Quality a pak značku Euro Shopper. Poslední značka láká zákazníky spíše svou cenou, ale kvalitou opravdu není nic moc, o čemž vypovídají i obaly, které jsou jen obyčejné.  Za to ale produkty, které jsou označeny prvními zde vypsanými značkami, můžeme řadit mezi výrobky vyšší kvality. Podobné řady potravin a dalších výrobků najdete i v Intersparu, Tescu a podobně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist