Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Kokosový olej

Říj 1528 Autor: Redakce

Na rozdíl od toho palmového je ve výživě velmi ceněný. Obsahuje velké množství výživných látek, a proto je mnohými řazen do kategorie super potravin. Dnes a denně ho používají zejména zastánci živé stravy (samozřejmě ve formě za studena lisovaného). Taje totiž při teplotě něco málo přes 20 stupňů.

Za pokojové teploty tuhý a rozpouští se až teplem

kokosovy olejPřesně tak má panenský kokosový olej vypadat. V podstatě jako kokosové máslo. Nesmí zapáchat a měl by mýt krásně bílou barvu. Hodí se nejen jako pojidlo u raw dezertů a jiných pokrmů, ale nenahraditelný je také při klasickém smažení a pečení, protože se nepřepaluje. Na smažení je ho ale škoda, protože nejzdravější je v podobě syrové. Neváhejte si ho třeba jen tak namazat na chléb.

Stop obezitě

Kokosový olej doporučují také dietologové. Neobsahuje žádný cholesterol, energie z něho je uvolňována postupně a díky rozkladu na glukózu. S tím také souvisí fakt, že se na rozdíl od ostatních tuků v těle neusazuje. Velká výhoda tkví také v působení na trávení, kdy zrychluje metabolismus a působí antibakteriálně nejen přímo v zažívacím traktu, ale už i v dutině ústní, kde bojuje proti zubnímu kazu.

V kosmetice jako přírodní ochrana před sluncem

Když kupujete krém s ochranným UV faktorem, měl by jeho složkou být právě kokosový olej, který přírodní cestou dokáže chránit pleť před nepříznivými účinky slunečního záření. Nic nezkazíte, pokud ho budete používat nejen vnitřně, ale i navenek jako pleťovou a vlasovou masku. Dokáže totiž bojovat proti stárnutí, přirozeně hydratuje a regeneruje. Díky jeho antibakteriálním účinkům se doporučuje také lidem s poraněnou pokožkou, například při akné.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist