Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Kam na kurz sushi?

Říj 1513 Autor: Redakce

Se školami vaření se doslova roztrhl pytel. My jsme neváhali  a alespoň ty největší navštívili, abychom vám mohli doporučit, kde zdokonalit své kuchařské umění. Zdaleka nám tedy nešlo jen a pouze o témata kurzů, ale především o jejich vedení a prostředí, kde se kurzy konají.

Jan Hajný

Jan Hajný

Kurzy sushi

Že na sushi nemusíte jen do specializovaných restaurací jsme si dávno zvykli. Sushi dokonce koupíte už i v supermarketu. Jak ale na lahodné domácí sushi, které osloví i zařísáhlého nepřítele japonských pokrmů? To jsme se dozvěděli na základním kurzu sushi se sushimanem a food stylistou Honzou Hajným v pražské škole vaření Chefparade.

Proč neokoukat přípravu sushi z videí na Internetu?

Odpověď je jednoduchá. Bude to ohromná nuda a navíc výsledek nebude stát za nic. Leda pod odborným vedením uděláte ze surovin, jako jsou rýže, řasy, ocet, syrová ryba… ten pravý kulinářský požitek pro sebe, svou rodinu i známé. Sushi je navíc zdravé, vhodné i při redukčních dietách a navíc bez lepku, takže mají vyhráno i lidé trpící celiakií.

Ne nadarmo je právě kurz přípravy sushi v Chefparade jedním z nejoblíbenějších kurzů

sushiKrom praktických dovedností se dozvíte také o historii tohoto velmi starého pokrmu. Naučíte se připravit domácí rozvar na rýži nebo třeba nakládaný zázvor. Vlastnoručně vyrobené rolky z řas si sami nakrájí, naservírujete a také sníte. Pokud nejste nijak zvlášť velký jedlík, nezapomeňte si krabičku a vemte ochutnat i zbytku rodiny. Jistě budou také nadšeni! Navíc si všechny pomůcky i suroviny můžete přímo na kurzu koupit nebo následně objednat v e-shopu kuchařské školy (chefshop.cz).

Po absolvování kurzu navíc máte možnost navštívit i nástavbové kurzy výroby Sushi II a III.

Fotogalerie z kurzu Sushi I

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist