Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Jak se rodí dobrý ovocný jogurt?

Srp 1728 Autor: Komerční sdělení

Ovocné jogurty, všichni jsme je již někdy ochutnali, ať už jako dopolední svačinku, přísadu do dezertu nebo třeba v létě zmrzlé na domácí zmrzlinu. Jogurty s ovocnou složkou si vydobyly v našich ledničkách stálé místo a prodeje ukazují že jsme si nejvíce oblíbili ty jahodové. Jak se ale šťavnatá složka do kelímku dostane? Někdy trvá až půl roku vybrat ten správný, dobře vyzrálý druh ovoce. Díky šetrnému zpracování si ovocný komponent v sobě zanechá většinu vitamínů. Objevte s námi proces výběru těch nejsladších plodů, které příjemně vyváží nakyslou chuť jogurtu a potěší mlsné jazýčky.

ovocny jogurt

Ze záhonu do jogurtu

Ze zahrádky do kelímku urazí ovoce poměrně dlouhou cestu. Aby se s jogurtem smíchaly pouze ty nejkvalitnější kousky, vybírá specialista vhodné odrůdy až 6 měsíců. V průběhu testování se jezdí na vlastní oči přesvědčit o tom, v jakých podmínkách plody rostou a zda jsou skutečně dostatečně vyzrálé. Dá se říci, že na svých výpravách za sladkou jogurtovou složkou procestuje skoro celý svět. „Ačkoliv bychom rádi odebírali odrůdy od lokálních zemědělců, místní podmínky tomu prozatím nepřejí. Pro své zákazníky vybíráme jen ovoce nejvyšší jakosti, aby si mohli vychutnat lahodný mix nakyslého jogurtu, co zrál v kelímku, a šťavnatých plodů, který jim dopřeje například Hollandia Selský jogurt – jahoda,“ vysvětlil Pavel Dostál, vedoucí laboratoře a manažer kvality společnosti Hollandia. Pro selské jogurty je stupeň zralosti plodů jedním z nejdůležitějších kritérií. Složky, které se v nich nacházejí, totiž nejsou obohacovány o přidaná aromata, ovoce tak musí disponovat vlastní nezaměnitelnou chutí.

jahody odrudy

Jogurt s vitamíny z ovoce

Jakmile je po sklizni a specialista společnosti Hollandia zvolí vhodnou odrůdu, začíná práce pro takzvaný senzorický panel. Ten ochutnává již hotový prototyp jogurtu a ovocného komponentu s nejméně 55 % ovoce. Pokud je s konzistencí i chutí spokojen, jogurtárna si zarezervuje zásobu ovoce dané odrůdy. Dodavatel pak zásobuje výrobu připravenou ovocnou složku průběžně, aby byla vždy co nejčerstvější. Poté už putuje ovoce na dno kelímku a na ní je navršen poctivý (Selský) jogurt z mléka od kraviček z českých farem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2019>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist