Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak levně a rychle odstranit vodní kámen?

Dub 2119 Autor: Komerční sdělení

Bílá vrstva na kohoutcích. Usazeniny vodního kamene v bojleru či pračce. Také to znáte? Na změkčení vody pomůže elektromagnetický odstraňovač.

změkčovač vody

Foto: Format 1

V současné době existuje na trhu mnoho metod, jak účinně změkčit vodu, a zabránit tak zničení spotřebičů. Jednou z nich jsou elektromagnetické odstraňovače vodního kamene řady OVK, které vyrábí česká firma Format 1 sídlící v Křenovicích nedaleko od Brna.

Jak popisuje jednatelka firmy Lucie Jakubčíková, odstraňovače, či spíše „neusazovače“ vodního kamene především zamezují jeho přichytávání na vnitřní stěny trubek, ať už jsou plastové či kovové, čímž se nesnižuje jejich průřez. Mírně také pomáhají uvolňovat již usazený vodní kámen. „Mezi největší výhody patří nízká pořizovací cena a snadná instalace, není potřeba žádný zásah do stávajícího vodovodního systému. Princip přístroje spočívá v tom, že jakmile voda projde přes cívku vytvořenou navinutým vodičem okolo trubky, změna iontů snižuje schopnost shlukování krystalků vodního kamene a tedy jeho usazování na stěny trubek. Vodní kámen ve formě mikroskopických krystalků na konci potrubí buď vyteče z kohoutku ven anebo je zachycován v perlátorech, což jsou síťky na koncích kohoutků, které pak doporučujeme častěji čistit. Nebo je možné za odstraňovač instalovat filtr mechanických nečistot, který také prodáváme.

změkčovač vody

Česká firma Format 1 kromě odstraňovačů vodního kamene vyrábí i plašiče hlodavců, K těmto produktům prodávají baterie a adaptéry, lapače hmyzu, odháněče ptáků a vážní systémy. Foto: Format 1

Přístroje pro méně i více vápenatou vodu

Moravská firma Format 1, která je na trhu už třicet let, dodává změkčovače ve trojím provedení. „Pro méně vápenaté vody jsou určeny přístroje OVK1 a OVK2, které jsou pro potrubí do 1 a 2 coulů, poslední nejvýkonnější typ OVK3 je vhodný na hodně vápenatou vodu ze studně a potrubí do 4 coulů. 

OVK3 se dá použít také v bytech, kde vedle sebe teče teplá a studená voda, kdy půlku vodiče navinete na teplou a půlku na studenou, a máte ochráněné oba přívody,“ upřesňuje Jakubčíková.

Proč je měkká voda lepší?

  • Nesnižuje se doba ohřevu (v pračce, bojleru, rychlovarné konvici) a tedy úspora na energiích.
  • Prodlouží se životnost spotřebičů.
  • Sanitární zařízení nepotřebuje tak častou údržbu (neusazuje se nevzhledný vodní kámen).
  • Vyprané prádlo je příjemnější na dotek.
  • Měkčí voda je vhodnější pro zalévání rostlin.

 

Česká firma Format 1 kromě odstraňovačů vodního kamene vyrábí i plašiče hlodavců, lapače hmyzu, odháněče ptáků a vážní systémy. K těmto produktům prodávají baterie a adaptéry.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist