Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Hubení klíšťat na zahradách

Dub 1121 Autor: Redakce

postřik proti klíšťatůmPo zimě se každý těší na jaro. To s sebou přináší spoustu radosti, ale také starostí. Jedním z negativů jara je zvýšený výskyt obtížného hmyzu jako jsou klíšťata, blechy, komáři, vosy a podobně. S těmi se nejvíce setkáme venku. Ve vnitřním prostředí ale musíme bojovat s jiným hmyzem tipu vusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, much, mravenců, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů a podobně.

insekticid proti klíšťatůmNyní je ta správná doba pro postřik venkovních trávníků kolem obytných budov právě proti klíšťatům. Tím zabráníme možné přisátí na osoby, ale i zvířata. Doporučujeme postřik K-Othrine, což je stabilizovaný suspenzní koncentrát insekticidního přípravku pro venkovní i vnitřní použití.

Postřik tímto přípravkem je nezávadný, a proto možný v bytech, obchodech, zdravotnických zařízeních, potravinářských provozovnách a výrobnách. Může být prováděn celoplošným nebo pásovým postřikem.

Je vhodnější použít rozprašovač s hrubší tryskou, protože dojde k vypuzení většího množství roztoku insekticidu, což zajistí pokryvnost plochy a tím i spolehlivější účinnost. antiparazitni obojekPostřik provedeme co nejpravidelněji, vždy ve vodorovných řadách a pak následně kolmých. Tento postup významně omezí výskyt savého hmyzu po celé léto. V září je potřeba postup zopakovat, protože se vyvíjí nová generace klíšťat.

Pokud se váš pes nebo kočka pohybuje i mimo postříkané travnaté plochy, použijte navíc obojky proti klíšťatům.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Hubení klíšťat na zahradách
  • Lucka 18.7.2014 (11:44)

    Také mám vyzkoušený repelent Protector a to jak na sebe tak i na svého pejsana. Rádi chodíme do přírody na dlouhé procházky a tenhle repelent opravdu dlouho vydrží – mám odzkoušeno 8h. Je za dobrou cenu a prodává se jen v lékárnách, takže pro mě určitě kvalita. Mohu doporučit.

  • Petr 5.6.2014 (10:18)

    Já používám repelent Protector koupený v lékárně. Super cena a dlouhá účinnost. Naprostá spokojenost.

  • kuklová 4.6.2014 (11:33)

    Prosím o sdělení ceny na přípravek proti klíšťatům, K-Othrine? Kolik se postříká s jedním balením?

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist