Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Formy a vykrajovátka pro každého

Pro 1228 Autor: Redakce

vykrajovatkaI pečení si můžeme zjednodušit. Na našem trhu už zdaleka nenajdete jen klasické kulaté dortové formy. Ale také čtyřhranné, které mají nastavitelnou velikost. I u obyčejných bábovek šel pokrok kupředu, i když my nedáme dopustit na starou, těžkou, litinovou formu po babičce. Stejně tak si můžete pořídit formu na různá zvířátka, mašinky, hvězdy, vánočky a podobně. Co se materiálů týče, je nejoblíbenější nepřilnavý teflon nebo zdravotně nezávadný silikon. Ze silikonu se vyrábějí také formičky na vánoční cukroví. Už se tedy nemusíte rozčilovat s ručně dělanými vanilkovými rohlíčky, protože díky formě budete mít jeden jako druhý. Klasikou jsou mini formičky na ořechy, košíčky a pracny. Velmi vkusně vypadají také mini bábovky a vosí hnízda.

Pro náročnější jsou v nabídce i různé druhy měděných forem. Na ty si ale připravte klidně 10x tolik, než v případě nákupu forem z jiných materiálů.

Vykrajovátka už zdaleka nepoužíváme jen o Vánocích. Ale naprostou klasikou už jsou i velikonoční perníčky. Také při nedělním pečení můžeme různé druhy vykrajovátek využít pro zdobení nebo dětem nachystat domácí linecké sušenky.

Zdaleka nejvyhledávanější jsou různá zvířátka. Ta využijete i při tvorbě ze slaného těsta, moduritu a podobně. Zejména na Vánoce si ale pořiďte vykrajovátka ve tvaru Betlému či hvězdiček, které pak spojíte do 3D modelu vánočního stromku. V nabídce najdete také kolečka, která spojíte do zvonečku a podobně.

Nakupujeme vykrajovátka a formičky

silikonova formaVykrajovátka musí být hezkých tvarů, které vás na první pohled zaujmou. Formička ale musí být pevná, aby se ani při zatlačení nedeformovala a také dostatečně vysoká. Klasikou jsou nerezová vykrajovátka. Levnější, barevnou variantou mohou být vykrajovátka z plastu.

U forem dbejte především na zdravotní nezávadnost (zejména u silikonových forem). Vysoká teplota v troubě může dělat divy-nutná je tedy stabilita materiálů. Teflon a silikon nemusíte vymazávat. Silikon navíc můžete používat i v mikrovlnné troubě. Jednoduše dnes už bereme silikon, podobně jako plast, jako běžnou součást našeho života. Místo pečícího papíru se osvědčily silikonové podložky a podobně. S plastem i silikonem se dobře pracuje, je skladný a není drahý.

Forma by měla být dostatečně velká, ale pozor, ať se vám vejde do trouby. Pokud naopak pečete jen pro sebe nebo naopak pro dva, zkuste některé z menších forem. Nás velmi zaujala malá silikonová forma od Tupperware, která se hodí i na sekanou a podobně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist