Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Co budu dneska vařit?

Dub 1321 Autor: Redakce

Zná to asi každá kuchařka, koukáte do lednice, potom do spíže a marně přemýšlíte, co dnes těm hladovým krkům uvaříte. Kdo má stále vymýšlet nové recepty, aby své strávníky nenudil? Nikdo nechce, aby se nad stolem ozývalo:  „Zase rajská?“ Kde se tedy dá inspirovat? Můžete zalistovat některým z časopisů o jídle. Na pultech trafik se jich objevuje nepřeberné množství. Vybírat můžete z levných časopisů za pár korun (Pošli recept apod.) i těch dražších za stokorunu.

Časopis F.O.O.D.casopis food

Příjemným spojením požadavků cena a kvalitní obsah je časopis F.O.O.D. Tento měsíčník se zabývá trendy v současném vaření, nahlíží pod pokličky slavných světových kuchařů. Povzbudivým zjištěním je také fakt, že se snaží zachovat tradiční českou kuchyni a publikuje i zapomenuté regionální recepty našich babiček. V aktuálním čísle se zabývá tradiční kuchyní na Hané. Za příjemnou cenu 29 Kč v něm jistě najde spoustu skvělé inspirace. V případě předplacení časopisu zaplatíte ještě méně a čeká na vás i dárek do kuchyně.

Časopis Apetit

Dalším z měsíčníků zabývajících se gastronomií je časopis Apetit. Snaží se být hlavně poslem nového životního stylu, kterým je vaření. Dnes už není vařením pouze výsadou žen v domácnosti, ale i stále více mužů tíhne k tomuto koníčku.

casopis apetitProto v tomto periodiku najdete svěží, neotřelé recepty, které zvládne i začátečník. Učí své čtenáře nebát se kuchyně a experimentovat v ní. Velmi nás zaujaly nové trendy. Když se jednalo před několika lety o konzervované potraviny, dočetli jste se o nich na stránkách Apetitu snad vše. Nyní jde především o čerstvost, hravost a nové trendy. Na stáncích ho koupíte za 55 Kč, půlroční předplatné vás vyjde na 220 Kč. Krom časopisu se můžete pokochat úžasnými recepty a originálními fotografiemi jídel, které najdete v knihách z edice Apetit. Můžete tak mít koláče, saláty, drůbež i odzkoušené recepty na těstoviny, na jednom místě a přehledně.

Kuchařky, které potěší

kniha dva italsti gurmaniPokud se rozhodnete do inspirace trochu investovat, můžete si vybrat z široké škály kuchařek na českém trhu. Nechte si poradit od předních světových kuchařů. Například z kuchařky Dva italští gurmáni od nakladatelství Ikar se dozvíte mnoho zajímavého o italské gastronomii. Kuchař Gennaro Contaldo předal své znalosti slavnému Jamiemu Olivierovi a nyní je může v tištěné podobě předat i vám.

I pro vyznavače vegetariánské nebo veganské stravy je těžké vymýšlet stále nové recepty s omezeným výběrem surovin.

V tomto vám může pomoci kniha Vegetariánská kuchyně pro labužníky. Obsahuje více než 150 receptů od předkrmu až po dezert. Poradí vám také jak vegetariánské jídlo okořenit a ochutit tak, aby se stalo opravdovým labužnickým zážitkem.

recepty z farmarskeho trhuUž i u nás jsou ale zejména ve větších městech stále častěji vidět farmářské trhy, kde mohou i menší pěstitelé prodat své přebytky. Tento trend neunikl ani Hance Michopulu, první šéfredaktorce zmíněného časopisu o jídle-Apetitu a zakladatelce několika farmářských trhů napříč Prahou. Inspirace farmářskými trhy najdete i v jejích úžasně barevných kuchařkách Recepty z farmářského trhu I. podzim-zima a Recepty z farmářského trhu II. jaro-léto.

Zmínit ale musíme i další bývalou šéfredaktorku Apetitu-Ditu Pecháčkovou. Ta tvrdí, že gastronomie stojí za každý kilogram nadváhy. V její kuchařce najdete výběr nejoblíbenějších jídel, ze kterých přímo čiší láska k vaření a jídlu jako takovému.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist