Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Chutné, exotické pomelo

Čvn 1708 Autor: Redakce

Málokteré exotické ovoce lze tak snadno dostát v obchodech jako právě pomelo. Jedná se navíc o opravdu výtečné ovoce, které lze bez problémů konzumovat doslova jen tak například u televize. Navíc se jedná o velice zdravou a výtečnou formu mlsání. Pojďme si tedy blíže představit toto ovoce, které vás možná dokáže překvapit svými vlastnostmi i obsahem blahodárných látek.

Kde se pomelo vzalo?

pomelo rostlinaV souvislosti s tímto ovocem mluvíme o bezpochyby největší citrusové ovoce. Pomelo se dokonce může dorůst až do neuvěřitelné váhy pěti kilogramů. Taková váha je ale spíše raritou, protože běžně se můžeme setkat s pomelem o váze kolem jednoho kilogramu. Svůj původ má toto výtečné, exotické ovoce v jihovýchodní Asii, kde roste na stálezeleném, trnitém stromu, který se dorůstá do neuvěřitelné výšky v rozmezí 5 až 15 metrů. Pomelo nám může na první pohled připomenout grapefruit, chuťově se od sebe však ovoce velmi liší. Grapefruit má totiž výrazněji hořčejší chuť než právě pomelo.

Jak pomelo konzumovat?

Jak jsme již zmiňovali, pomelo se nejčastěji konzumuje za sirova, jako pochoutka. Můžeme z něho však udělat i výtečnou součást ovocných salátů, kde se bude skvěle vyjímat. Slupka na pomelu je nepříjemně hořká, proto jej konzumujeme bez ní. Samotná dužina ovoce je žlutá, oranžová a někdy může být i červená. Pomelo je také skvělé v marmeládách, ale využít se může dokonce i v teplé kuchyni, například jako doplněk masa. Na pozoru se mějte i při jeho kupování. Vždy vybírejte takové plody, které jsou baleny v síťce či celofánu. Pomelo totiž patří mezi ovoce, které velmi rychle vysychá a ztrácí tak svou výbornou a jinak velmi šťavnatou chuť.

salat s pomelem a orechy

Pozitivní účinky pomela

Kromě toho, že toto ovoce výtečně chutná, má také skvělé účinky na náš organismus. Je totiž velkým zdrojem draslíku a skvěle dokáže pomoci v boji proti příliš vysokému cholesterolu. Mimo to také obsahuje velmi málo tuku a proto je také velmi vhodné při redukčních dietách. Pokud tedy držíte dietu a hledáte ovoce, které si můžete beztrestně dopřát, pomelo bude tou pravou volbou. Naprosto bez výčitek si tedy můžete dopřát jednu až dvě porce tohoto ovoce. Energetická hodnota pomela je velmi nízká a právě to je důvod, proč se jedná o ovoce, které je naprosto vhodné do redukčních diet.

Pomelo sušené, kandované

Toto exotické ovoce se dá zakoupit i v těchto formách, které vám také určitě budou chutnat. Takto upravené pomelo nemusíte ani kupovat, protože si ho můžete bez problémů doma sami připravit. Pro kandování využijeme slupku pomela, kterou kandujeme v cukru a poté jí můžeme namáčet například do čokolády a vytvořit si tak opravdu vynikající pochoutku, kterou snadno zaujmeme všechny v našem okolí. Pozor však musíme dát v případě, že dodržujeme přísný dietní režim. V takovém případě se kandované ale ani sušené pomelo vůbec nehodí. Při dietách by se mělo konzumovat pomelo pouze syrové. Takovou úpravou se totiž logicky velmi zvyšuje právě energetická hodnota pomela. V případě že tedy držíte dietu, zamíchejte pomelo například do bílého jogurtu, nebo ho smíchejte s jiným ovocem a připravte si tak výtečný, zdravý ovocný salát.

pomelo cukrove

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2023>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist