Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Cestujeme letecky se psem

Srp 1230 Autor: Redakce

Češi milují své domácí mazlíčky. Ovšem zejména v období letních dovolených psí hotely doslova praskají ve švech. Pokud nemáte odzkoušený psí hotel, nebo je na vás psík závislý a v době vaší dovolené by se v cizím prostředí trápil, jistě uvažujete o možnosti vzít psa s sebou na dovolenou.

do letadla se psemPokud se chystáte na zahraniční dovolenou autem, v podstatě vás téměř nic nelimituje. Vždy se ale v místě dovolené přesvědčte, zda v ubytování psy akceptují a zda může pes na místní pláž. U veterináře se informujte na nutnost očkování do cizí země a samozřejmě psovi nechte udělat mezinárodní pas. Ten je podmíněn tetováním či čipem, tedy identifikací psa. Veterinář pak do pasu přepíše všechna očkování a na jedné z poslední stránek potvrdí, že je zvíře schopno transportu do místa určení. Očipování a zařízení pasu vás vyjde asi na 1000 Kč. Pak už nebudete potřebovat klasický očkovací průkaz, veškeré očkování bude zaznamenáváno do pasu.

Problémy ale nastávají, pokud chcete strávit dovolenou na některé ze vzdálenějších destinací, kam nás nejpohodlněji dopraví letadlo.

Kam se letecky se psem nedostanete

V prvé řadě je potřeba podotknout, že ne každá letecká společnost akceptuje zvířata nejen na palubě letadla, ale také třeba v zavazadlovém prostoru. Některá letiště dokonce vůbec nedovolují přílet zvířat, takže nepočítejte s tím, že se psem poletíte do Londýna, Edinburghu a podobně. Británie psy ve výjimečných případech letecky přijme, letenky jsou ale tak drahé, že je lepší zvolit pozemní cestování. Pokud se chystáte letecky na Island, nevyhnete se povinné čtrnáctidenní karanténě, proto psa raději nechte doma. Pravým opakem je Itálie, kam psy létají naprosto běžně. Ceny letenek psů jsou v normě a pohybují se v řádech stokorun.

letecky se psemKdyž už letiště psa akceptují, vždy vyberte takovou leteckou společnost, pro kterou není přeprava zvířat problém. Většina nízkonákladových společností ale se zvířaty nepočítají a v jejich přepravních podmínkách je rovnou uvedeno, že zvířata pro přepravu neakceptují. Příkladem jsou například letecké společnosti British Airways, Ryanair, Aer Lingus či easyJet a další.

I když letecká společnost přepravu zvířat umožňuje, nejedná se o nijak levnou záležitost. Většinou zaplatíte za každý kilogram zvířete (ceny se pohybují od 5 Euro/kg).

Pes v kabině pro lidi

Pokud vlastníte malého psíka nebo kočku, informujte se o možnostech mít psa v přepravní kabině pro lidi. Většinou jsou akceptována jen zvířata do hmotnosti 3 nebo 5 kilogramů. Leteckou společnost o přepravě informujte již při zamlouvání letenek a ty neplaťte až do doby, než vám přijde písemné potvrzení možnosti převážet psa v kabině. Obratem dostanete také informace, které přesně popisují podmínky přepravy. Zvíře musí být v celouzavíratelné přenosce, která má pevné stěny a nepropustné dno.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Cestujeme letecky se psem
  • Cestování s pejskem | Psí móda 25.8.2013 (08:42)

    […] Pokud se chystáte na cestu letadlem, budete muset požít psí přepravku. Existuje například multifunkční přepravka Pet Cargo. V této přepravce váš pejsek nenajde jen klec ale také i svůj pelíšek. Více ve článku Cestujeme letecky se psem. […]

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist