Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Buďte fit i v horkém počasí!

Čvc 1528 Autor: Redakce

Léto máme v plném proudu, poslední dny nás sužují tropická vedra a nové teplotní rekordy už ani nestíháme vnímat. Teplé počasí bývá oblíbenější než studená zima, ale většina z nás v létě podlehne impulzivnímu a zjednodušenému řešení celkové výživy. Co tedy jíst a pít v teplých letních dnech? Co nás ochladí, co nás osvěží a co prospěje našemu tělu?

Vyměňte těžká jídla za lehká!

maslo snidaneRozhodně bychom se měli v těchto vedrech vyvarovat kaloricky vydatných a mastných jídel, které zatěžují organismus. V létě se častěji jí jednoduché pokrmy, které jsou lehké a také se preferují menší porce. Základem prvního, tedy dle mnohých expertů nejdůležitějšího jídla dne je snídaně, která představuje start do nového dne a do značné míry také rozhoduje o tom, jak bude úspěšný. Pokud si po probuzení pochutnáváte na mastné anglické snídani, zatížíte svůj organismus hned po ránu. Lepší je proto volit kvalitní celozrnné pečivo, ač ho třeba na množství nemůžete sníst tolik. S Choceňskou snídaní, která v sobě snoubí poctivé tradiční pomazánkové s lahodným smetanovým jogurtem a obsahuje jen 21 % tuku, si můžete být jistí, že vám vaše tělo poděkuje. Jistotou je v těchto horkých dnech zelenina, ať už samotná, nebo jako součást lehkých zeleninových salátů. Ovšem ochlazuje i ovoce, ale přednost dávejte takovému ovoci, které obsahuje hodně vody, jako je například meloun. Pomůže vám s doplňováním pitného režimu.

Určitě ale nezapomínejte na svačinu, protože svačit má smysl. Svačiny slouží k doplnění energie a zachování vyrovnané hladiny krevního cukru. Inspirací pro chutnou a zdravou svačinku je Kabátův Kornetový šátek z Pekárny Kabát. Je to prostě unikát, který je bez přidaných zahušťovadel, stabilizátorů a hlavně obsahuje celozrnnou mouku a místo cukru stévii. Tvaroh v pečivu je mírně doslazený třtinovým cukrem, který na rozdíl od toho řepného obsahuje žádané minerální látky, které v létě také potřebujeme, protože při pocení a fyzické aktivitě z těla odchází nejen tekutiny, ale s nimi i důležité minerální látky, které je třeba tělu vrátit, aby fungovalo tak, jak má.

celozrnne pecivo

Tip na lehký letní oběd najdete ZDE.

Žízeň nemá šanci!

mineralni vodaČas léta je z hlediska dostatečného pitného režimu krizovým obdobím. Proto je obzvláště v létě nutné striktně dodržovat dostatečný přísun tekutin. Základem pitného režimu by měla být čistá voda – naše tělo se bez ní neobejde, všechny chemické reakce totiž probíhají ve vodním prostředí. Pokud zatoužíme po změně a rádi zaháníte žízeň minerální vodou s ovocnou příchutí, tak je Ondrášovka Mandarinka ideálním zdrojem pro váš každodenní pitný režim a navíc je čistě přírodní. Tekutiny bychom měli průběžně doplňovat v průběhu celého dne, abychom podpořili správnou činnost žaludku.

Sportem ku zdraví,…ale s rozumem!

Horko působí na každého jinak. Nezapomínejte, že také sportovní či jiná větší fyzická aktivita v letním období hraje svoji významnou roli při výběru jídla. Většinou je nejlepší se vydatně ráno nasnídat, obědem proplout s lehkostí a večer jíst podle toho, jak moc jsme ten den dali tělu zabrat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2021>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist