Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Bílá cukrová poleva na perníčky

Lis 1201 Autor: Redakce

Perníčky můžeme zdobit různě. Klidně použijte citronovou polevu ze sáčku nebo kvalitní čokoládovou polevu, kterou potáhnete celý perníček. Naprostou klasikou je ale cukrová poleva z bílků. Pokud se vám povede ta správná konzistence, bude pro vás i vaše ratolesti zdobení perníčků opravdovou zábavou. Nás velmi zaujala kniha Kouzlo perníčků, ve které najdete postup nejen přípravy polevy, ale také těsta a spoustu dalších „vychytávek“.

Také my jsme se inspirovali zmiňovanou knihou a přinášíme vám postup přípravy neodolatelné cukrové polevy na perníčky včetně fotopostupu.

Na cukrovou polevu budete potřebovat
1 bílek ze středně velkého čerstvého vejce
200 g moučkového cukru

Moučkový cukr musí být dokonale sypký. Proto ho raději přesypeme přes jemné sítko a to klidně několikrát. Pak už si ve větší misce připravíme bílek a přidáme dvě vrchovaté lžíce cukru. Mícháme malou vařečkou, dokud se nezačnou dělat bublinky. Pomalu postupně přidáváme další cukr a stále mícháme, až vznikne jemná, stejnorodá směs. Teď už cukr přisypáváme opatrně po menších množstvích a pilně třeme. Poleva je správně hustá ve chvíli, kdy zvedneme vařečku a poleva ve formě krápníku, který je dlouhý asi pět centimetrů, vydrží na vařečce po dobu deseti vteřin.

Polevu nechte zakrytou odležet v lednici. Pokud polevu ihned nevyužijete, vydrží v lednici i týden.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Bílá cukrová poleva na perníčky
  • Eliška 15.12.2016 (13:39)

    Výborná poleva. Snadná, rychlá, dobrá, nenáročná na suroviny ani kuchyňské spotřebiče a nádobí. Stačí jen pořádně prosát cukr a pilně třít, nedá se nic zkazit. Slepila jsem s ní i perníkovou chaloupku a krásně drží. Děkuji!

  • Oksana Kuntová 19.12.2013 (19:17)

    Děkuji,povedlase na 1*

  • Martina Fantová 16.12.2013 (14:39)

    Děkuji,konečně popis,který obsahuje jak to má být ve výsledku husté.Hned večer zkouším. 🙂

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist