Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Zdokonalte se ve vaření s gastronomickými pořady

Říj 1322 Autor: Františka Podzimková

zeleninaUž vám dochází nápady co dennodenně vařit? Existuje sice plno kuchařek, které sice přesně krok za krokem radí, jak jídlo připravit, ale ne vždy to vyjde tak, jak si představujete. Některé recepty je zkrátka lepší si zažít a „zúčastnit“ se jejich přípravy. Teprve pak se vyvedou tak, jak si představujete. Právě k tomuto účelu výborně poslouží pořady o vaření. Nejenže vám vnuknou nápad, co dobrého byste mohli připravit k večeři, ale ještě vám poradí praktické rady, které během vaření jistě oceníte.

Každý pořad o vaření se specializuje na něco trošku jiného. Každý se zabývá jinou kuchyní. Každý recepty i vaření podává jinak. Sledovat však pořady všechny by vám zabralo asi většinu vašeho volného času. Zkuste se tedy podívat na jeden díl každého seriálu a vybrat si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

festivaly jidlaV České televizi se můžete setkat hned s několika pořady s tematikou vaření. Jedním z nich je pořad Kluci v akci. Ten moderují dva kuchaři, kteří se zábavnou a vtipnou formou pokouší podat jejich způsob vaření. Pořad rozhodně není nudný, ani uspávající. Přesvědčte se sami o jejich elánu a nadšení. Mladí kuchaři srší vtipem a předávají vám jednu praktickou radu za druhou. Jejich osobitý styl vaření se bude líbit i začínajícím kuchařům. Nejedná se o vaření žádných složitých receptur. Najdete zde rychlé a na přípravu snadné recepty plné fíglů a triků. Na ČT se setkáte třeba ještě s pořadem Vše o vaření. Barbora Vyskočilová sděluje informace nejen o jídle a pití, ale zabývá se i stolováním vůbec. I zde se dozvíte spoustu zajímavých receptů. Mimo to získáte podrobný celkový přehled v oblasti gastronomie, což se vám jistě nikdy neztratí.

Kuchař, který prošel mnoha špičkovými hotely a posbíral zkušenosti v oblasti gastronomie po celém světě, vám teď pomůže přenést alespoň část z jeho umu k vám do kuchyně. Tím odborníkem je Jiří Babica a jeho um můžete sledovat v pořadu Babicovy dobroty. Babica je mistr v kombinování surovin a vymýšlení nových a nových pokrmů. Procestoval opravdu velkou část světa a ve všech koutech zkoumal hlavně způsob života a stravování obyčejných obyvatel. Babica vám poradí i jak potřebné exotické suroviny nahradit normálními dostupnými.

festival jidlaDalším velkým jménem v oblasti gastronomie je Zdeněk Pohlreich. Ten má na starost pořad Ano, Šéfe. Pohlreich, který je známý tím, že pro hrubší slovo nejde daleko, ve svém pořadu obchází různé restaurace, kterým se snaží pomoct udělat ten správný krok ke zlepšení. A to v oblasti kuchyně, tak i z hlediska obsluhy a přístupu ostatních zaměstnanců.

Zajímavým pořadem je i soutěž s názvem Prostřeno! Soutěž probíhá celý týden a to tak, že každý den jeden ze soutěžících pohostí na večeři ostatní a to sice u sebe doma. Menu si každý účastník sestavuje sám a je jen na něm, jak se předvede. Nejlepší ze zúčastněných vyhrává 50 000 Kč. Jednou za čas je vysíláno speciální VIP Prostřeno!, kterého se zúčastní známé osobnosti.

zaklad jidelV pořadu s Italem v kuchyni se dozvíte spoustu zásadních a užitečných informací z italské gastronomie. Italská kuchyně je jednou z nejlepších a nejoblíbenějších po celém svtě. Charismatický kuchař Emanuele Ridi vás do tajů italské kuchyně dopodrobna zasvětí.

I v zahraničí najdeme spoustu poučných a poutavých pořadů o vaření. Naším nejoblíbenějším je asi Jamie Oliver, který v každé epizodě představí osobité a zajímavé menu. Vaří s naprostou lehkostí a jednoduchostí, že vám z toho bude přecházet zrak. Jeho tipy a triky nenajdete nikde jinde. V jeho show najdete rychlé, jednoduché a hlavně čerstvé recepty, na kterých si pochutná celá vaše rodina.

Z dalších zahraničních gastronomických pořadů můžeme zmínit například ještě sympatického Francouze Ricarda Cuisine, jehož pořad je vysílán v televizi CBC, nebo britskou hvězdu Nigellu Lucy Lawson, která se objevuje ve svém pořadu na BBC Two.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist