Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Zázračný čaj jménem rooibos

Lis 1611 Autor: Redakce

Znáte tento typ čaje? Doufáme, že ano protože jde o čaj opravdu výborný s výjimečnými účinky. Jde o nápoj, který je připravován z keře jménem čajovec kapský, který se řadí do čeledí bobovitých. Jeho popularita nejprve nabrala sílu v Jižní Africe, postupně se ale rozšířila do celého světa.

rooibos

Jakou barvu má správný rooibos?

Můžete se setkat s barvou červenou i zelenou. Pokud však chcete poznat chuť i vůni pravého čaje rooibos, rozhodně ochutnejte jeho červenou variantu. Zpracovávají se sice oba dost podobným způsobem a to nasekáním na rovnoměrné kousky, drcením a sušením. Červený rooibos však na rozdíl od zeleného prochází ještě fermentací, díky které získá typickou jantarovou barvu a nasládlou vůni.

Skvělé vlastnosti čaje

Ohromnou výhodou tohoto čaje je to, že vůbec nemusíte dávat pozor na to, kolik šálků denně vypijete. Tento čaj totiž neobsahuje žádný kofein! Tento čaj tedy mohou i bez problémů pít naše děti. Vědci dokonce i prokázali, že i na naše nejmladší má výjimečné účinky. Pokud trochu rooibosu přidáte do čaje, může vašim dětem pomoci v boji proti kolice. Navíc má i skvělé protizánětlivé účinky, díky tomu ho můžeme také použít na pokožku při různých mírných vyrážkách. Tyto báječné účinky však samozřejmě nemá jen na ty nejmenší, ale i na nás.
Pravidelné pití tohoto čaje může působit jako prevence před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Dále čaj rooibos na rozdíl od jiných typů černých čajů napomáhá dobrému vstřebávání železa. Čaj napomáhá čištění organismu a obsahuje nepřeberné množství pro tělo prospěšných látek. Jde o vysoký obsah vitamínu C a také o minerální látky, například zinek, draslík, železo nebo vápník.

Proč je důležitý dostatek hořčíku v těle?

caj rooibosHlavní minerál, který čaj rooibos obsahuje je hořčík. Proč je ale tak důležité dbát na jeho správnou hladinu v těle? Zjednodušeně se dá říct, že dostatek hořčíku v našem těle, znamená rovnováhu a klid. Mějte na paměti, že hořčík je jeden z nejdůležitějších minerálů, které by se v našem těle měly nacházet. Hořčík má například na starosti tvorbu energie. Cítíte únavu hned poté, co ráno vstanete? Může jít o první signál jeho nedostatku! Jste často vystaveni stresovým situacím?  Pokud ano, vaše tělo spotřebovává mnohem více hořčíku a vy nesmíte zapomínat na jeho správné doplňování. Hořčík dále napomáhá udržovat správný tok krve a uvolňuje stažené svaly, proto taky může být významným pomocníkem v prevenci proti nepříjemné bolesti hlavy, ale již rozběhlou bolest dokáže také zmírnit.

Pití čaje rooibos v těhotenství

Ani v tomto případě si pití tohoto čaje nemusíte odpírat. Vzhledem k tomu, že neobsahuje téměř žádný kofein, je jeho pití opravdu bezpečné. Navíc díky vysokému obsahu všech již zmiňovaných látek bude pro vaše tělo jedině prospěšný. Měla byste ho však pít v doporučeném denním množství a to jeden až dva šálky čaje denně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist