Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zavlažování-základ každé zahrady

Čvc 1210 Autor: Redakce

V dnešní době samozřejmě každý přemýšlí, jak si ušetřit práci. I přesto ale chceme krásnou zahradu, balkon a podobně. Samozřejmostí zejména v letním období je zavlažování. Už dávno nezaléváme jen zeleninu, květiny a jiné kulturní plodiny. Zejména v parních letních měsících bychom měli zavlažovat i trávník, jedině tak bude krásně zelený a měkoučký. Už ale nechceme chodit s konví s kropítkem nebo hodiny postřikovat zahradní hadicí. Také nechceme otravovat rodinu nebo sousedy pokaždé, když si chceme užít prodloužený víkend nebo delší letní dovolenou. Váš problém se zaléváním může vyřešit vhodný zavlažovací systém.

Vybíráme zavlažovací systémy

zavlazovaniPokud máte zahradu již založenou a ani v tom nejhorším snu si nedokážete představit, že by byla rozkopaná, sáhněte po zahradních postřikovačích, které se vyrábějí v nepřeberném množství typů. Asi nejvyhledávanější jsou kruhové postřikovače, které mají plynulou regulaci dosahu.

Na zavlažování je ovšem nutno myslet už při zakládání zahrady. Než položíte nebo zasejete trávník, obraťte se na odborníky a informujte se o zavlažovacím systému, který lze schovat pod zem. Nikde se nebudou povalovat hadice a většinou jde o dobře programovatelné zavlažovací systémy, které dokáží kropit pravidelně klidně každý den.

Nás zaujaly samozavlažovací systémy od společnosti Mountfield, která je předním prodejcem zahradní techniky, zahradního nářadí atp. Mountfield nabízí inovativní zavlažovací systém, který se nachází ve skrytém zahradním obrubníku. Ten krom zavlažování může sloužit také pro oddělení jednotlivých částí zahrad. Pak už stačí jen na jakékoliv místo postřikovač. Velkou výhodou je, že se hodí nejen pro volná prostranství, jako jsou například travnaté plochy nebo trvalkové záhony, tak také pro skleníky a foliáky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zavlažování-základ každé zahrady
Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist