Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Zakrslý králíček jako domácí mazlíček

Led 1117 Autor: Redakce

Králíček nemá rád samotu a vyžaduje kontakt s člověkem a také každodenní péči podle druhu králíka. Krátkosrstí jsou méně nároční na čas.

Jak poznáze zakrslého králíka? Plemeno beran může v dospělosti vážit až 2 kg a mláďata nemají spadlé uši. Zakrslého králíka tedy poznáte podle drobnějšího somatotipu. Mini králíčci jsou králíci krátkouší. Králíček by měl být drobný a měl by mít menší ouška blízko u sebe. Králík musí mít čisté uši, oči, nos i tlamu. Nesmí kýchat a být nahrbený.

Péče o králíka.

zakrslý králíkZákladem je suchá strava ve formě sena a potom kompletní krmiva s nízkým obsahem tuku. Králíkovi musíme dopřát dostatečně velkou klec na králíka. Aby byl váš králíček zdravý a nebyl zdrojem zápachu a nebezpečných bakterií, je potřeba dodržovat základní hygienické pricipy. Zejména je nutné udržovat jeho klec v čistotě. Jednou denně odstraňte nesnězenou potravu, vyměňte vodu v napáječce, dejte králíčkovi čerstvé seno. Obden vyčistěte celou klec, vyhoďte špinavé hobliny a místo nich dejte nové. Můžete použít i speciální pelety, které jsou univerzální podestýlkou a vydrží i několik dní.

Králíka lze chovat i na balkoně, pak doporučujeme králíkárny. Zakrslého králíka byste neměli koupat.Králík má příliš hustou srst takže by mu dlouho trvalo než by uschnul a mohl by se nachladit. Dlouhosrstá plemena ale minimálně jednou denně kartáčujte. bez problémů to zvládnou i děti. Králíky očkujeme proti mixomatóze a králičímu moru.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zakrslý králíček jako domácí mazlíček
  • Tereza Samková 22.2.2011 (19:35)

    ahoj ja nevim jak velky kotec potrebuju a taky nevim z ceho ma byt jestli ze dreva nebo z plastu.My mame plastovou bednu a ze dreva kotec tak pul metra no spis ani pul tak mi prosim poratd jaky kotec mam mit

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist