Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zabezpečení sklepních prostor se nevyplácí podceňovat

Pro 1616 Autor: Redakce

Sklepní kóje v panelových bytech bývají celoročně oblíbeným cílem zlodějů, a před Vánoci aktivity nenechavců narůstají. Sklepy často nejsou dostatečně zabezpečené a na vylomení mnohdy stačí obyčejné pákové kleště. Během několika minut tak může majitel sklepa přijít třeba o kompletní výbavu na lyže nebo dokonce o uložené vánoční dárky. Nepříjemnému překvapení v podobě prázdné kóje se přitom dá vyhnout instalací jednoduchého mechanického zabezpečení.

Investice do zabezpečení se vyplatí

Tokoz Gama 50

Tokoz Gama 50

Experti se shodují, že zabezpečení by mělo být v hodnotě přibližně desetiny ceny chráněného majetku. Pokud se tedy ve sklepě nachází zimní výbava za deset tisíc korun, není zámek za tisíc korun žádnou přehnanou investicí. Visací zámek Tokoz Gama 50 je zabezpečen proti bumpingu, vyhmatání a odvrtání a jeho kryt má zvýšenou odolnost vůči přestřihnutí, přeřezání a vypáčení.

Odolný zámek nemusí být drahý

Kvalitní zámek zloděje často odradí, a přitom nemusí být drahý. Mnohdy funguje především psychologicky– pokud si má zloděj vybrat mezi nezabezpečenou kójí a vedlejší kójí s třeba i jen jednoduchým zámkem, jeho volba bude jasná. Visací zámek Tokoz Pluto 40 potěší nejen svým elegantním provedením, ale i odolností proti hrubému násilí a uražení s cylindrickou vložkou, která odolá vytržení. V kombinaci s řetězem či petlicí vytvoří na sklepních dveřích těžko překonatelnou překážku.

Dvojitá ochrana pro klidný spánek

Majitelé sklepů, kójí i skladových prostor, kteří se nespokojí pouze s visacím zámkem, mohou ochranu ještě vylepšit. Uzamykatelný přídavný mechanismus Tokoz X Safety Box II lze zašroubovat do dřevěných nebo kovových dveří nebo navařit na kovové povrchy. Vysoký stupeň zabezpečení zajišťuje krytý čep, který se uzamyká přímo do zárubně.

Sjednocení klíčů ušetří čas

Ti, kteří mají kromě domu či bytu i další uzamykatelné prostory jako chaty, sklepy či garáže, mohou využít systému hlavního nebo generálního klíče, jaký nabízí například Tokoz Pro. Jednotný klíč zjednoduší i kontrolu uzamykatelných objektů, na kterou by majitelé vedle samotného zabezpečení rozhodně neměli zapomínat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist