Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vylaďte vzhled svého interiéru pomocí detailů

Srp 1425 Autor: Redakce

kovani bezpecnostniNejen zárukou bezpečí, ale i součástí celkového dojmu z interiéru – tím se může při správném výběru stát dveřní kování. Pomocí tak malého detailu, jako je klika a dveřní kování se dá doladit celkový styl a design vašeho domova a naopak, pokud se ve výběru netrefíte, můžete ho kompletně zkazit. Proto je třeba pečlivě vybírat z nesčetného množství druhů, materiálů a stylů dveřního kování. Pro výběr je také samozřejmě důležité, zda kování přijde na obyčejné vnitřní dveře, na venkovní dveře, pak je třeba instalovat bezpečnostní kování, nebo třeba na dveře posuvné. Nejdůležitější faktory jsou ale samozřejmě kvalita a funkčnost.

V současné době je výběr klik a dveřního kování pro interiéry tak široký, že si vybere každý, ať už má interiér v klasickém nebo moderním stylu. Každopádně by kliky měly korespondovat se zbytkem interiéru a také s účelem stavby. Je jasné, že například v restauracích nebo hotelech jsou kliky zatížené více, než v klasickém bydlení, proto by tomu měl odpovídat i odolný materiál.

Cobra-klasika a stálice na našem trhu

kovani cobraVýrobce Cobra, který je už přes dvacet let špičkou na trhu se dveřním příslušenstvím, se řídí současnými trendy, nabízí velmi široký sortiment klik nadčasových, klasických i moderních designů. Na výběr je i mnoho materiálů, jako je hliník, odolná nerez a také kované kování, které se skvěle vyjímají v historických objektech nebo třeba na chalupě. Kliky na dveře jsou buď v rozetovém, nebo štítovém provedení a je opravdu z čeho vybírat. Také volba nejrůznějších povrchových úprav je samozřejmostí. Větší možnosti výběru jsou u rozetového typu kování, který zaručuje delší životnost a snadnou montáž.

Do ultra moderních interiérů se budou zaručeně hodit kliky z řady Design line, kterou navrhovali italští mistrové a jejich úprava se pyšní čistými liniemi a moderními tvary. Kování a kliky z nerezu jsou nadčasové a hlavně vhodné do jakýchkoli vnitřních prostor. Jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli 304 a vydrží i velký nápor, takže není problém je použít i v namáhaných prostorách. Pro záruku delší životnosti kování je lépe si trochu připlatit. Hliníkové kliky jsou samozřejmě cenové výhodné, ale kvůli tomu, že je to měkký materiál, nevydrží tak dlouho, jako kliky z nerezu, chromu, niklu, bronzu a dalších pevných materiálů. Je důležité mít na paměti, že kliky určené do interiéru, není možné použít v exteriéru.

Kování pro posuvné dveře

kovani pro posuvne dvereSamostatnou kategorií je kování pro posuvné dveře. Je logické, že klasická klika na posuvné dveře nepatří, proto je nutné je doplnit o vhodné kování v podobě madel. Toto kování doladí jak posuvné dveře na stěnu, tak dveře zásuvné do pouzdra a také pomůže jejich správné funkčnosti. V nabídce jsou madla oválných, kulatých i hranatých tvarů, dále různé barvy i materiály, kování z nerezu a nechybí ani kované kování ve starožitném stylu. Na posuvné dveře k WC je možné koupit speciální kování i se zabudovaným zámečkem.

Výhodou e-shopu je to, že se můžete v klidu a pohodlí domova vybírat, jak dlouho chcete a zboží vám po objednání přijde až domů. Nabídka kování je doplněn o veškeré další příslušenství. Neváhejte nyní využít slev na veškerý sortiment. Při nákupu nad pět tisíc navíc je doprava zdarma. Samozřejmě je možné si zboří vyzvednout osobně v pražské provozovně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vylaďte vzhled svého interiéru pomocí detailů
  • jakub.nov 22.9.2014 (11:32)

    Zdravím, moc děkuji za inspirativní článek. Pro nějaké další příslušenství jako jsou například dokončovací prvky, hadicové a trubkové spony, elektro příslušenství, ovládací prvky či ochranné krytky a zátky se podívejte na acomponents.cz. Mají tam opravdu velký výběr a něco by se určitě mohlo hodit.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist