Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme správnou spárovací hmotu

Říj 1316 Autor: Redakce

sparovaci hmotaTrápíte se s výběrem vhodných spárovacích hmot? Díky dnešnímu článku může být těmto problémům konec. Pokud se nemůžete rozhodnout, který typ bude pro vás ten vhodný, není se ani čemu divit. Existuje totiž opravdu velké množství různých druhů a vybírat musíte podle určitých kritérií.

Podle čeho tedy vybírat?

Při vašem výběru určitě věnujte pozornost místu, na které chcete spárovací hmotu použít a také určitě i na to, jak moc bude toto místo zatíženo. Rozhodně je tedy důležité uvědomit si, jestli vybrané místo bude uvnitř interiéru nebo spárovací hmotu budete používat venku, kde je jistě těžší čelit různým povětrnostním vlivům. Už podle těchto dvou kritérií můžete vybrat tu vhodnou spárovací hmotu. Poté si také můžete vybrat z několika barevných odstínů, tak aby vám ladili s okolním prostředím. Možnost výběru různé barvy se může stát velice příjemnou možností, protože použitá spárovací hmota nebude tolik nápadná.

Bojujete proti bakteriím?

sparovani dlazdicekV tomto případě si tedy můžete pořídit kvalitní spárovací hmotu se stříbrem, která pomáhá proti nepříjemným bakteriím bojovat. Můžeme například doporučit spárovací hmotu powercolor. Tato spárovací hmota patří mezi ty nejnovější cementové spárovací hmoty. Obsahuje také částice stříbra. Tyto spárovací hmoty jsou vhodné do prostředí, kde jsou velmi vysoké hygienické nároky. Tedy například do nemocnice, hotelů, kuchyní atd. Díky obsahu stříbra dokáží s těmito velice nepříjemnými bakteriemi, jako je například plíseň, bojovat velice efektivně a dlouhodobě. Každý z nás také jistě velice ocení její výbornou schopnost vzdorovat vlhkosti.

Co tedy musí spárovací hmota dokázat?

Každá spárovací hmota by měla stejně jako podlahová krytina výborně odolávat různému zatížení. Správná spárovací hmota by také měla být dobře odolná vůči otěru. U spárovací hmoty také jistě oceníte, pokud dokáže vzdorovat vodě. Pro většinu z nás je také příjemné, pokud spárovací hmota nijak nebije do očí a máte možnost si vybrat vhodnou barvu, která vám bude ladit například s vaším koupelnovým obkladem. Teď už tedy víte, že ač se to nezdá, není dobré výběr spárovacích hmot nijak podceňovat, protože zde jsou kritéria, která je dobré dodržovat. Pokud například do venkovních podmínek použijeme spárovací hmotu, která je určena do interiéru, rozhodně nebudete s tím, co spárovací hmota provede spokojeni.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist