Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Škůdci na pokojových rostlinách-mšice, puklice atd.

Lis 1002 Autor: Redakce

napadené pokojovkyRůzné pokojové rostliny napadají různí škůdci. Rostliny bychom měli stříkat mimo domov  nejlépe ve větraném prostoru a navíc používat ochranné rukavice a brýle nebo štít.

Škůdců je na pokojovkách většinou několik a mezi nejrozšířenější patří mšice, molice, třásněnky, puklice, smutnice.

Dají se rozdělit do různých skupin a pak použít vhodnou ochranu. U mšic stačí postříkat jeden krát, ale molice a svilušky musíme stříkat 3x po sobě po 3-až 7 dnech. Je vhodné použít smáčedla, protože listy pokojových rostlin jsou hladké a postřik by brzy stekl. Stříkejte rostliny opravdu poctivě z obou stran.

Základní informace

Molice z čeledi Aleyrodidae

Molice poškozují pokojové i venkovní rostliny sáním. Tím rostlinu velmi vyčerpávají. Mimo to přenášejí velmi nebezpečné viry a další nemoci rostlin.

Stříkáme 3x po sobě vhodnými insekticidy s použitím smáčedla. Postřik opakujeme každé 3 dny.

Mšice

Mšice se často a rády rozmnožují a přelézají, proto dbejte na izolaci napadených rostlin. Mšicí je nespočet druhů, které mají různé velikosti i barvy.

Proti mšicím používáme postřiky nebo biologický boj, který je zastoupen vosičkami a slunéčkem. Tento hmyz se mšicemi živí.

Třásněnky

Napadení rostlin tímto škůdcem poznáme podle lepkavé zahnědlé tekutiny, které malé dospělé mušky vylučují. Rostliny zastaví nebo zpomalí růst a začínají chřadnout. Nejrozšířenějšími druhy jsou třásněnka mečíková, skleníková nebo hrachová.

Puklice

Larvy vysávají rostlinná pletiva od jara do podzimu a přezimují ve zdřevnatělých částech rostlin. Proti puklicím se velmi osvědčily biologické přípravky. Puklice se totiž často vracejí a postřik Biool je šetrný k životnímu prostředí a lze ho použít opakovaně.

Smutnice

Smutnice je malá černá muška, která se pohybuje kolem rostlin a napadá nové. Smutnice žijí v půdě a vyžírají kořínky, zejména ty vlásenkové. Proto není postřik vhodný a musíme provést prolití substrátu s vodou rozpustnými insekticidy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist