Receptář 2011
Roční náplň našich reportáží se snaží postihnout nejznámější choroby a škůdce. Využít můžete nový přístup k poradenství s obrázky, podle kterých jednoduše poznáte, co Vašim plodinám chybí, čím je chránit a kolikrát aplikovat ten či oný postřik. Vše najdete v knize ochrany rostlin nebo na našem webu. Zároveň chystáme přehlednou internetovou poradnu, ve které Vám poradí buď naši specialisté nebo odborná veřejnost. Zatím k dotazům využívejte komentáře u jednotlivých příspěvků.
Zimní boj s plevelem
Nenechte se mýlit, ale s plevelem můžeme bojovat i v zimě. Celá řada plevelů, například žabinec obecný roste, kvete a semení i pod sněhem. Většina plevelů ale přezimuje pomocí živých oddenků a po slezení sněhu rostlina velmi rychle roste. Plevele se regenerují i z hlízků, kde je ukryto spousta energie. Musíme odstraňovat i odumřelé lodyhy, protože jsu plné semen. Lodyhy ostraňujeme i za plotem, tedy v okolí zahrad.
Bramboříky
Bramboříky zaléváme do misky, nikdy ne na hlízu nebo do růžice. Je vhdoné použít drenáž, aby voda do květináče vzlínala postupně. Stejně jako azalky potřebují hodně výživnou půdu, světlé místo, ale ne plné slunce. Bramboříky jsou víceleté rostliny a dají se letnit na zahradě ve stínu. Dávejte pozor na houbové choroby z přemokření, rostliny černají a nenasazují poupata.
Padlí angreštové
Padlí angreštové je houbové onemocnění, které napadá všechny odrůdy s výjimkou rezistentních druhů. Ty ale zdaleka nejsou tak chutné, jako druhy nerezistentní. Každý rok v době rašení a po odkvětu je nutné ošetřit postřikem přímo na padlí. Pokud je u vás houba velmi rozšířená, je vhodné ještě v době nasazení kuliček ošetřovat ekologickými postřiky, které nezanechávají žádná rezidua.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.