Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Řasy v akváriích-bojujte proti nim enzymatickými přípravky

Bře 1103 Autor: Redakce

enyzymy do akváriíProti řasám v akváriu můžete bojovat několika způsoby. Je ale jasné, že to bude běh na dlouhou trať, díky kterému řady milovníků akvárek hodně prořídly. řasy se nevyskytují v málo osvětleném akváriu bez živých rostlin. Takové akvárko ale není plnohodnotné a a nepřináší tolik radosti jako v případě živého osázení.

Pokud máte v akváriu zelené řasy, pak je příčinou jejich přemnožení především velké množství živin ve vodě. Doporučujeme výsadbu rostlinek, které by měly tyto živiny samy spotřebovat, takže na řasy už nic nezbyde. Na ruduchy pomáhá výkonější filtrace..

K boji proti odolným řasám využijte enzymy

.Řas je několik druhů a proti každé musíme bojovat jiným způsobem. Někdy pomůže biologický boj díky masožravým rybkám nebo šněkům. Odolné řasy se zbavíme enzymatickými prostředky. Tyto přípravky korigují derit dna a stabilizují pH a příkladem takovéhoto práškového enzymatického prostředku může být  biologický přípravek Akvária EnviFish. Tento přípravek obsahuje enzymy a bakterie, které zabraňují růstu řas a sinic a navíc eliminuje množství usazenin na dně akvária. Aplikace je velmi jednouchá, protože prostředek jednoduše rozpustíme v akvarijní vodě. Postup je možné opakovat a používat preventivně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist