Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přirozené vyprazdňování v dřepu zabrání mnohým zdravotním potížím

Říj 1531 Autor: Redakce

squatty-potty-ladyTéma vyprazdňování obvykle řešíme jen v lékárně nebo u lékaře, pokud nás již sužují zdravotní problémy a potřebujeme pomoc. Víte ale, že mnohým z těchto potíží by se dalo jednoduše předejít, pokud byste se nad konáním své potřeby zamysleli a pořídili si pomůcku Squatty Potty? O co jde a v čem tkví její kouzlo? To si hned vysvětlíme.

Sezení na toaletě není zdravé

Člověk má ve zvyku si všechno co nejvíce usnadňovat a tak to je i s vyprazdňováním. Po tisíciletích konání potřeby v dřepu přišel vynález toaletní mísy, na kterou se pohodlně posadíme. Jenže pro naše tělo tato poloha není vůbec přirozená a dokonce škodí našemu zdraví. Jak? Při poloze vsedě je střevo a konečník vzájemně v nepřirozené pozici, což ztěžuje vykonání potřeby. Zároveň se také zcela neuvolní puborektální sval, který běžně pomáhá stolici udržet ve střevě, ale při vyprazdňování by měl být úplně povolený. Toto způsobuje hned dva problémy zároveň, potřebu větší námahy k vytlačení stolice a nedostatečné vyprázdnění. Vyšším tlakem mohou vzniknout nepříjemné a bolestivé hemeroidy, ale také kýla. Důsledkem setrvání toxických látek ve střevech déle, než je nezbytně nutné, pak může být zácpa, zánětlivá onemocnění vylučovacího traktu i rakovina tlustého střeva. Právě ta je nejrychleji se rozmáhajícím civilizačním onemocněním a v Česku je její výskyt velmi vysoký. Ženy pak často trápí onemocnění pánevního dna, gynekologické potíže a infekce močového ústrojí, za kterými také může stát právě vyprazdňování vsedě.

happysquatter-squattyeccostoolVyprazdňujte se v dřepu

Zdravým způsobem je vyprazdňování v dřepu, jenže to je na běžné toaletě celkem nemyslitelné, že? Pokud však máte doma zdravou stoličku Squatty Potty, není to vůbec žádný problém. Posadíte se na toaletní mísu a nohy podepřete touto stoličkou. Má ideální výšku, ve které bude střevo s konečníkem svírat ten správný úhel. Díky tomu proběhne vyprazdňování rychle a dokonale. Poté ji zase přisunete k toaletní míse a nikde nic nepřekáží. Zdravá stolička Squatty Potty je rozšířenou zdravotní pomůckou na západě Evropy a v USA jde dokonce o bestseller. A pořídit si ji už můžete i u nás v Česku. Od letošního podzimu ji koupíte na webu www.squatty-potty.cz, jen tam máte jistotu, že jde o originální výrobek.

squatty-potty-feet

 

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist