Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Představujeme novou knihu Ivety Fabešové-Vše sváteční

Lis 2204 Autor: Redakce

Včera proběhl ve Werichově vile křest nové kuchařky Ivety Fabešové, která byla inspirována legendou Marií Sandtnerovou. Ta bez nadsázky před stoletím vyvolala revoluci ve vaření i ve vydávání kuchařek. V knize najdete její ověřené recepty na oblíbené české sváteční cukroví v moderním podání a to i s překrásnými fotografiemi. Moderní kuchařka v jednoduchém stylu by neměla chybět v žádné kulinářské knihovničce. Určitě se hodí i jako dárek pro všechny, kteří mají kuchařky rádi. Její doporučená cena je asi 470 Kč.

kniha ivety fabesove

Foto: Jana Šťastná

Kuchařka obsahuje desítky receptů s návodem a seznamem ingrediencí a tipy přímo od Ivety, se kterými se dílo vždy podaří. Určitě minimálně několik zařadíte mezi rodinné stálice, které nesmí na Vánočním, potažmo svátečním, stolu chybět.

Že sladkosti Ivety Fabešové patří mezi nejzářivější hvězdy na českém cukrářském nebi jsme okusili na vlastní kůži

mandarinka ivety fabesove

Foto: Jana Šťastná

V krásné, útulné kavárně Werichovy vily s výrobnou vlastních zákusků kousek od Karlova Mostu jsme se dozvěděli, jak nová kuchařka vznikala a co ji inspirovala. Iveta je úžasná, krásná a velmi milá osoba, jejíž zákusky nenechají v poklidu nejednoho „masožrouta“. Že zákusky stále vyvíjí, tvoří a dolaďuje na ní vůbec není znát. Dala jsem si dezert, který byste nerozeznali od pravé mandarinky. Právě tím mě zaujal. Od chuti už jsem tolik neočekávala, protože kro mě zná, moc dobře ví, že pro chválu sladkého chodím opravdu daleko a zákusek musí být jednoduše dokonalý, aby mě vůbec oslovil. Součástí kuchařky je také kapitola věnovaná Ivetině kavárně ve Werichově vile a příběhu o tom, jak se jí podařilo kavárnu IF Café v tomto historickém místě vybudovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist