Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Postřiky rajčat a okurek

Srp 1029 Autor: Redakce

plíseň na rajčatechTento rok je přímo dělaný pro plísňové a houbové choroby. Aby nám úroda rajčat vydržela až do zčervenání, je potřeba v této době stříkat cca každých 10 dní měďnatými přípravky ve formě mikrogranulí.

Mezi takovéto přípravky patří Kocide nebo ještě lépe Acrobat, což je přípravek prosti plísním (fungicid) s dvojím účinkem – tedy systémovým i  kontaktním. Hlavní použitá je k ochraně rajčat, okurek a brambor.  V kombinaci se smáčedlem je tento kontaktní postřik velmi odolný dešťům.

Co se smáčedel týče, je nejvhodnější použít některý z přípravků z rodiny supersmáčedel jako je například Silwet Star. Jde o neiontové organosilikonové smáčedlo nové generace tzv. supersmáčedel a má schopnost snižovat povrchové napětí postřikové kapaliny. Díky tomuto fyzikálnímu jevu je mnohem účinnější, než dosud používaná konvenční smáčedla na bázi vyšších alkoholů.

Po ošetření musíme všeobecně dodržovat ochrannou lhůtu, kterou naleznete na každém balení postřiku. plíseň na okurkáchAby jste se opravdu dočkali plodů, je potřeba keříky stříkat a také zaštipovat. Rovněž doporučujeme seříznout přízemní listy. Rostlina se tím provzdušní a slunce může lépe k plodům, které pak dozrávají rychleji.

K dobré úrodě patří i hnojení, které přidáváme rovnou ke kořenům, které vydrží vyživovat po celou vegetační dobu.

To samé platí i pro plíseň okurkovou, kdy rovněž použijeme měďnatý přípravek ve formě mikrogranulí, který je odolný prosti smývání deštěm.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

TOPlist