Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Postřiky a škůdci

Kvě 1024 Autor: Redakce

Na listech třešní a višní vznikají vínové až hnědé skvrny, které se v průběhu vegetačního období množí a následně žloutnou a opadávají listy ještě před dozráním plodů. Jde o SKVRNITOST LISTŮ TŘEŠNÍ. Z počátku neohraničené 1-2 mm velké skvrny. Na rubu listů jsou skvrny menší, ohraničené, hnědočervené až hnědé a pokryté bělavým až světle růžovým povlakem konidií.  postřik třešní a višníJe potřeba stromy ošetřit speciálními fungicidními přípravky 3 až 4 týdny po odkvětu a následně za 14 dní. Nejvhodnějším postřikem je roztok přípravku Baycor.

BAYCOR je postřikový fungicid ve formě dispergovatelného prášku k ochraně jádrovin jako je višeň, třešeň nebo švestka. Lze ho ale použít i při ošetřování rybízu a angreštu proti rzi vejmutovkové, meruněk proti monilióze a hnědnutí listů, karafiátů proti rzi karafiátové, růží proti padlí, rzi a černé skvrnitosti.

Dalším problémem našich zahrádek je bezesporu Obaleč jablečný způsobují tzv.červivost jablek a hrušek. Ošetření provádíme hned po rozeznání škůdců díky feromonovým lapačům. Obaleč (Cydia pčervivost jablekomonella) se na jabloních vyskytuje v květnu až srpnu. Příznaky napadení jsou všem známy, jedná se o předčasný opad plodů, na plodech je otvor vyplněný trusem. Jabloně a hrušně se ošetřují zejména pesticidem Calypso.

CALYPSO je postřikový insekticidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu pro ředění vodou k ochraně jádrovin, ale i třešní, višní, slivoní a brambor proti žravým škůdcům. První ošetření tímto insekticidním přípravkem se zpravidla provádí zařátkem června a následně pak za 14 dní.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist