Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pohodlná matrace do každé postele

Dub 1318 Autor: Františka Podzimková

Chcete-li se pohodlně vyspat a po probuzení se cítit stále skvěle? Probudit se v báječné náladě, bez toho aby vás bolelo za krkem a cítili jste se celí rozlámaní? Pak byste si měli pořídit matraci, která pro vás bude jako na míru, která bude pohodlná a z vysoce kvalitního materiálu.

zonova matraceJak tedy ale vybrat tu správnou matraci, která vám bude stoprocentně vyhovovat a vašemu tělu bezvadně sedne? Tak samozřejmě pro každého je vhodnost dané matrace do postele naprosto individuální záležitostí. Při výběru matrace byste neměli zapomenout na důležité faktory, jako je vaše tělesná váha a podklad, který pod matrací bude. Také je dobré se předem informovat ohledně vlastností matrací. Zjistit si, jaké se dělají tuhosti a výšky matrací. Pak také není od věci, zjistit si v jakých cenových relacích se matrace pohybují. To především proto, abyste neplatili astronomické částky za něco, co za to nestojí. Dalším základním kritériem je také samozřejmě rozměr matrace. Nezapomeňte si tedy v prvé řadě přeměřit vaši postel. Nejčastější rozměr bývá 90×200, na dvoulůžko pak 180×200 a na jedenapůl lůžko 140×200.

Tuhost matrace je podstatným kritériem

zdravotni matrace tuhaNejčastěji se dělí do 4 tříd, od 1 do 4. Tedy od nejměkčí pro nejtvrdší. Do tuhosti 1 patří převážně latexové matrace, které jsou opravdu hodně měkké. Třída 2 je pravděpodobně nejširší. Sem patří velká skupina matrací –  sendvičové, taštičkové, matrace vyztužené kokosovým vláknem, matrace z biopěny, nebo studené pěny. Tuhost 3 je spíše prostřední a třída 4 je už vyloženě tvrdá. Samozřejmě tuhost je také nanejvýš individuální vlastností, protože se odvíjí a působí na nás právě podle naší tělesné váhy. Pro člověka s těžší váhou působí ty tvrdší jako relativně měkké a naopak.

Pro náročné zákazníky je na trhu i specialita s kombinovanými tuhostmi. To jsou nejčastěji matrace tzv. partnerské. Dají se povolně otáčet a natáčet, takže vlastně ve výsledku bude spokojený opravdu každý.

Další perličkou jsou zónové matrace, které jsou právě rozděleny na několik částí, z nichž každá má trošku jinou tuhost. Nejčastěji to bývají právě matrace latexové. Vyrábějí se tří, pěti, nebo sedmi zónované matrace. Zóny jsou rozděleny podle potřeb lidského těla, a tak v místech největšího zatížení je matrace o něco tvrdší, na druhou stranu, tam kde je potřeba být trošku měkčí, opravdu měkčí je (pod koleny, lokty, …). Matrace s rozdílnými zónami je nejatraktivnější a nejvyužitelnější pro lidi, co spí na boku.

Další důležitou vlastností je výška matrace

pruzinova matraceTa se posuzuje podle toho, jaká podložka se nachází pod matrací. Čím vyšší matrace je, tím méně je rošt pod ní cítit. Optimální výška matrace je tak okolo 18 a 20 cm. Matrace, která je vysoká 10 cm, totiž pravděpodobně příliš příjemná nebude.

Matrací najdete spoustu dalších druhů. Je jen na vás, kterou si vyberete. Ale vybírejte pečlivě a rozvážně. Pro menší přehled vám zde uvádíme další druhy matrací, které můžete při svém nákupu zvážit.

Matrace z líné pěny výborně reagují na tělesné teplo a tlak výborným přizpůsobením. Latexové matrace mívají odlehčovací a provzdušňující otvory – jsou velmi oblíbené a přizpůsobivé. Taštičkové matrace jsou na podobném principu jako pružinové. Pružinky jsou však podstatně menší a jejich o dost více, každá je uložená ve své vlastní taštičce. Dále jsou k dostání gelové matrace, matrace ze studené pěny, nebo klasické pružinové matrace.

Hledáte-li zdravotní matrace, které jsou opravdu prvotřídně kvalitní a pohodlné, zkuste kokosové matrace. Výborně pomáhají lidem, kteří mají problémy se zády, nebo páteří. Matrace je to tvrdší, ale stejně opravdu pohodlná.   Uvnitř matrace je vložena přírodně vyráběná kokosová podložka.

Do matrace se jednoznačně vyplatí investovat

penova matraceJe to investice na několik, ne-li desítek, let dopředu. Uvidíte, že pokud vyberete kvalitní matraci, nebudete litovat, ba naopak, uvidíte, jak vám to vynahradí. Pokud ale přeci jen chcete ušetřit pár stovek, levné matrace se dají sehnat právě na internetu. Navíc často narazíte na akce typu matrace 1+1, kdy si zakoupíte jednu a druhou máte zdarma. Zboží je kvalitní a dokonce vám ho doručí až přímo domů, takže vlastně bude váš nákup absolutně bez starostí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist