Pěstování rajčat na balkonech
Pokud se potýkáte s nedostatkem prostoru, i přesto si můžete vypěstovat chutná rajčata. Vždy ale dbejte na správný výběr odrůd. Na menší balkony se hodí mini rajčátka a sezenice určená do truhlíku. Ta jsou převislá a mohou vytvořit závěs až 1 metr dlouhý. Převislá rajčata se hodí i místo pelargonií jako ozdoba balkonů. Do květníků lze zasadi i klasická keříková rajčata.
Tyčková rajčata
Tyčkové rajče lze také pěstovat ve větší nádobě nebo v pytli. Nejvhodnější je plastový pevný pytel. Na dno pytle dáme drenáž z keramzitu nebo lávové drti, pak nasypeme kvalitní substrát pro rajčata. Použiváme granulované slepičince-asi 2 hrsti na pytel. Slepičince promícháme v celém objemu a vzrostlou sazenici zasadíle až po první lístečky. Pytel nebo nádoba se dá v případě snížení teploty dát do teplejších prostor.
Nevýhodou ale je vysoké odčerpání živin ze substrátu. Předejdeme tomu použitím magické zálivky. Jde o sypký přírodní přípravek z kopřiv, který dávkujeme asi 3 lžičky na 10 litrů vody. Přidat můžeme i 2 víčka tekutých slepičinců. S touto zálivkou začneme až po úchytu sazenice až se objeví nové lístky, následně ji používáme minimálně jednou za 14 dní.
Komentáře k článku
Květa 27.3.2014 (08:54)
Pěstování rajčat na balkoně se mi osvědčilo. Avšak měla jsem problém sehnat kvalitní a objemný pytel. Nakonec používám tyto odpadní pytle, netrhají se a jsou dostatečně velké.
Lenka Svobodová 7.6.2012 (10:17)
dobrý den, je potřeba balkonové převislé rajčata také přetrhávat mezi listy nebo není?